Liga 4 | Olimpia Satu Mare a învins Voința Doba într-un meci amical

(2 voturi)

Duminică, la prânz, jucătorii Olimpiei MCMXXI Satu Mare au disputat al cincilea meci de pregătire din pauza competițională.

Sătmărenii au jucat pe terenul din Doba, cu Voința, echipa din localitate, pe care au învins-o cu scorul de 3-1. Prima repriză a fost echilibrată, Olimpia deschizând scorul după o jumătate de oră de joc, prin Srepler Erich, gazdele au restabilit egalarea după șapte minute, prin Costea Petrică, iar în minutul 40, Sorin Grigoraș a readus Olimia în avantaj și a stabilit scorul pauzei. Singurul gol al reprizei secunde a fost marcat de Sergiu Pop, în minutul 70, și Olimpia a bifat a doua victorie din această perioadă de pregătiri.

Weekend-ul viitor, Olimpia Satu Mare are programat ultimul meci amical din această pauză competițională, la Agriș, cu Egri Sasok.

Meci amical | Voința Doba 1 - 3 Olimpia MCMXXI Satu Mare

Marcatori: Costea Petrică/Srepler Erich, Sorin Grigoraș, Sergiu Pop;

Voința Doba: Aspru Dragoș - Aspru Răzvan, Alec Dacian, Pop Marian, Georgescu Junior, Petran Vlăduț, Deac Marius, Gabriel C., Cărăușan David, Petrică C.,  Claudiu A., Padurean Bogdan, Florin Huiban;

Antrenor: Deac Florin;

Olimpia MCMXXI Satu Mare: Sugar Alex – Caba Gabriel, Turșuc Călin, Lung Alin, Chifor Rovert, Chivari Denis, Vonet Răzvan, Filimon Geo, Raț Raul, Grigoraș Sorin, Srepler Erich;

Rezerve: Pop Sergiu, Lauruk Ciprian, Lakatos Istvan, Sician Mihai, Negrean Marian, Bonta Paul;

Antrenor: Nelu Donca;