Începând de astăzi, Olimpia MCMXXI Satu Mare are un antrenor nou.

În această după amiază s-au disputat jocurile din primul tur al fazei naționale a Cupei României ediția 2020/2021.

Faza națională a Cupei României ediția 2020/2021 începe în această după-amiază, de la ora 16:30, cand sunt programate toate cele 30 de jocuri.

Mai multe grupuri de suporteri au adresat, vineri, o scrisoare deschisă guvernului, prin care îi cer acestuia să reflecteze asupra posibilităţii ca meciurile să se desfăşoare cu public, cu o organizare adaptată pandemiei.

Departamentul Competiții a realizat împerecherea echipelor pe baza criteriului geografic în turul 1 al fazei naționale a Cupei României, ediția 2020-2021.

Începând din această săptămână, Olimpia MCMXXI Satu Mare trece pe terenul de fotbal virtual.

Olimpia MCMXXI Satu Mare, ocupanta locului secund în Seria A din liga a patra sătmăreană, a început cu o victorie returul sezonului 2019/2020, 4-1 pe terenul ocupantei locului 5 din serie, Speranța Halmeu.

Weekend-ul trecut s-au reluat jocurile din fotbalul județean sătmărean, în Seria C jucându-se primele meciuri oficiale ale anului, iar sâmbătă și duminică se vor juca primele meciuri din Seriile A și B.

Duminică, la prânz, jucătorii Olimpiei MCMXXI Satu Mare au disputat al cincilea meci de pregătire din pauza competițională.

Delegația Olimpiei MCMXXI Satu Mare a participat în acest weekend, alături de reprezentanții celor mai importante asociații ale suporterilor din Europa, la Congresul Supporters Direct Europe, ce a avut loc la Bruxelles și Beveren. 

energy kids

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B
Team
Played Points
1 Talna Oraşu Nou 12 33
2 Olimpia MCMXXI Satu Mare 12 31
3 Energia Negreşti 12 28
4 Turul Micula 12 26
5 Speranța Halmeu 12 19
6 Dacia Medieşu Aurit 11 18
7 Voinţa Turţ 12 16
8 Victoria Apa 12 16
9 Voinţa Lazuri 12 8
10 Sportul Botiz 12 8
11 AS Livada 12 4
12 Venus Dumbrava 11 0
Team
Played Points
1 Recolta Dorolţ 11 33
2 Crasna Moftinu Mic 10 27
3 Unirea Păulești 11 27
4 FC Unirea Tăşnad 11 20
5 Voinţa Doba 11 16
6 Someşul Oar 11 14
7 Luceafărul Decebal 11 12
8 Ştiinţa Beltiug 11 8
9 Cetate Ardud 11 8
10 Voinţa Babţa 11 5
11 Viitorul Vetiş 11 2
12 Someşul Odoreu 0 0
Team
Played Points
1 CSM Victoria Carei 16 46
2 CSM Satu Mare 13 37
3 AS Căpleni 16 37
4 Stăruinţa Berveni 16 30
5 Recolta Sanislău 16 27
6 Fortuna Căpleni 16 24
7 Viitorul Lucaceni 16 20
8 Schwaben Kalmandi Cămin 15 20
9 Frohlich Foieni 14 16
10 Schamagosch Ciumeşti 15 14
11 Victoria Tiream 15 13
12 Real Andrid 15 12
13 AS Ghenci 15 7
14 Unirea Pişcolt 16 5

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii