Liga 4 | Olimpia Satu Mare și FC Unirea Tășnad au jucat un meci amical

Încet-încet, echipele din liga a patra sătmăreană și-au reluat pregătirile pentru partea a doua a sezonului 2019/2020, iar astăzi, pe terenul Unirea din Tășnad, echipa gazdă a primit vizita celor de la Olimpia MCMXXI Satu Mare.

A fost primul joc de pregătire din acest an pentru ambele echipe, un joc bun, disputat, cu ocazii de gol la ambele porți, iar la final tășnădenii s-au impus cu scorul de 2-1, după ce Olimpia a condus cu 1-0. Olimpia a deschis scorul, în minutul 25 al jocului, Gabriel Caba finalizând un atac al Olimpiei cu un șut în digonală din afara careului, însă până la final gazdele au întors scorul din două faze fixe. Mădălin Bolba a egalat din penalty, înainte de pauză, iar Claudiu Silaghi a executat perfect o lovitură liberă de la marginea careului de 16m.

Ambele echipe au avut jucători indisponibili la jocul de azi, la Olimpia lipsind șase jucători, iar la gazde cinci jucători, în schimb cei doi antrenori au avut câțiva jucători în probe.

Cele două echipe se vor întâlni din nou, duminică, 2 februarie, tot pe Stadionul Unirea din Tășnad.

• ”A fost un meci de pregătire bun, cu multe faze frumoase de ambele părți. Felicitări ambelor echipe pentru jocul prestat dar și inimoșilor suporteri, ai ambelor echipe, care au fost prezenți la meci”, a fost mesajul tășnădenilor la finalul jocului.

Meci amical | FC Unirea Tășnad 2 - 1 Olimpia MCMXXI Satu Mare (1-1)

Marcatori: Mădălin Bolba, Claudiu Silghi/ Gabriel Caba;

Arbitri: Kovacs Szabolcs, Sergiu Turoczi, Raul Chiorean;

FC Unirea Tășnad: Raul Cherecheș - Răzvan Hodas, Varga, Marius Bălău, Paul Sântăuan, Claudiu Silaghi, Locsze Levente, Raul Silaghi, Mădălin Bolba, Paul Mașlinca, Cristian Ardelean;

Rezervă: Vedinas;

Antrenor: Marius Bălău;

Olimpia MCMXXI Satu Mare: Vlăduț Duca - Gabriel Caba, Geo Filimon, Călin Turșuc, Alin Lung, Lakatos Istvan, Kovary Roland, Răzvan Vonet, Marian Negrean, Sergiu Pop, Sorin Grigoraș;

Rezerve: Florin Ursan, Mihai Sician, Denis Chivari;