În această seară, pe terenul Unirea din Tășnad, jucătorii pregătiți de Marius Bălău au obținut o victorie la scor în primul joc al noului sezon.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Sezonul 2019/2020 al ligii a patra sătmărene începe astăzi cu partida dintre FC Unirea Tăşnad și Cetate Ardud 800, meci ce se va disputa pe stadionul Unirea din Tășnad, de la ora 18:30. 

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

După respingerea de FRF a recursului formulat de CSM Satu Mare la hotărârea Comisiei de Disciplină și Etică și refuzarea înscrierii echipei sătmărene în Liga 3, astăzi, în cadrul ședinței Comitetului Executiv al AJF Satu Mare a fost aprobată înscrierea echipei CSM Satu Mare în liga a patra sătmăreană.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Grupa de copii născuți în anul 2008 de la LPS Il Calcio Satu Mare, pregătită de Cosmin Iuhas, a încheiat pe locul doi ediția a XV-a a Cupei Viitorul Zalău.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Sezonul 2019/2020 al ligii a patra sătmărene începe vineri cu partida dintre FC Unirea Tăşnad și Cetate Ardud 800, meci ce se va disputa pe stadionul Unirea din Tășnad, de la ora 18:30.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Federația Română de Fotbal a respins, în această după-amiază, recursul formulat de CSM Satu Mare la hotărârea Comisiei de Disciplină și Etică și a refuzat astfel înscrierea echipei sătmărene în Liga 3. 

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Miercuri, juniorii U16, U17 și U19 de la LPS Satu Mare au jucat în cadrul etapei a patra a Campionatelor Naționale.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

În weekend, platoul Cornești din Târgu Mureș a fost gazda competiției de CrossFit, Transylvania Throwdown Fittest, competiție la care sătmăreanul Vlăduț Bărbos a ocupat locul doi la categoria Scaled. 

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Reprezentativa de cadeți a României, cu Luca Năstruț în lot, s-a clasat pe locul 8 la finalul FIBA U16 European Championship, Division B.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Sâmbătă, juniorii U17 și U19 de la LPS Satu Mare au jucat în cadrul etapei a treia a Campionatelor Naționale în compania omologilor de la CS Minaur Baia Mare.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
energy kardio club iunie 2019

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B
Team
Played Points
1 Talna Oraşu Nou 22 60
2 Energia Negreşti 22 60
3 Speranța Halmeu 20 39
4 Turul Micula 20 37
5 Victoria Apa 22 33
6 AS Livada 22 30
7 Dacia Medieşu Aurit 21 28
8 Venus Dumbrava 21 21
9 Voinţa Lazuri 21 20
10 Someşul Odoreu 20 19
11 Sportul Botiz 21 14
12 Egri Sasok Agriş 20 4
Team
Played Points
1 CSM Satu Mare 21 63
2 Ştiinţa Beltiug 21 46
3 Crasna Moftinu Mic 21 44
4 Recolta Dorolţ 21 41
5 Luceafărul Decebal 18 37
6 Voinţa Babţa 19 37
7 Unirea Păulești 20 24
8 Someşul Oar 22 24
9 Cetate Ardud 21 22
10 Viitorul Vetiş 21 13
11 Voinţa Doba 19 9
12 Atletic Craidorolț 22 3
Team
Played Points
1 AS Căpleni 23 60
2 CSM Victoria Carei 23 58
3 Fortuna Căpleni 23 47
4 Schamagosch Ciumeşti 22 46
5 Frohlich Foieni 23 36
6 Real Andrid 23 34
7 Schwaben Kalmandi Cămin 23 28
8 Recolta Sanislău 23 28
9 Unirea Pişcolt 23 24
10 AS Ghenci 23 22
11 Stăruinţa Berveni 23 20
12 Viitorul Lucaceni 23 18
13 Victoria Tiream 23 6
Team
Played Points
1 Olimpia MCMXXI Satu Mare 18 54
2 Olimpia Căuaş 18 31
3 Vulturii Santău 2013 18 29
4 Kneho Urziceni 18 29
5 Gloria Moftinu Mare 18 29
6 Platanul Marna 18 29
7 Termala Dindești 18 28
8 Olimpia Domăneşti 18 17
9 Speranța Bogdand 18 11
10 Dacia Supur 18 3
Team
Played Points
1 Voinţa Turţ 18 47
2 Unirea Bercu 18 34
3 Ugocea Porumbeşti 16 27
4 Codreana Homoroade 16 26
5 Prietenia Crucişor 15 25
6 Recolta Dorolț II 17 22
7 Viile Satu Mare 15 16
8 ACS Turulung 17 16
9 CSM Satu Mare II 15 15
10 Cetate Ardud 17 10

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii