Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
Liga a V-a

Liga a V-a (76)

În weekend sunt programate meciurile etapei a XVII-a din Liga 5, aceasta urmând a fi a patra etapă din acest an și a doua a returului.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Cetate Ardud II a învins în această după-amiază cu scorul de 10-2 Gloria Moftinu Mare și a urcat pe primul loc în Liga 5, profitând de faptul că Luceafărul Decebal a stat în această etapă.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Sâmbătă și duminică sunt programate meciurile etapei a XVI-a din Liga 5, etapă care poate aduce un nou lider în fruntea clasamentului.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Cu o întârziere de trei săptămâni, Liga 5 a pornit astăzi în sezonul de primăvară cu meciurile penultimei etape a turului.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

La sfârşitul săptămânii porneşte la drum caravana Ligii 5 din fotbalul județean sătmărean, primele meciuri oficiale din acest an fiind programate să se dispute duminică, de la ora 13:00 și 15:00.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Duminică s-au disputat meciurile etapei a XIII-a, ultima din acest an a Ligii a V-a, iar în urma rezultatelor înregistrate Luceafărul Decebal este ”campioana de toamnă”, chiar dacă din turul sezonului 2017/2018 ar mai fi fost de jucat încă două etape...

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Duminică s-au disputat meciurile etapei a XII-a din Liga 5, Luceafărul Decebal devenind noul lider al clasamentului după succesul, 5-4 cu Platanul Marna.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Duminică, începând cu ora 14:00, sunt programate meciurile etapei a XII-a din Liga 5.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
energykardioclub7card

Clasamente fotbal județean

  1. ELITE
  2. Liga 4 A
  3. Liga 4 B
  4. Liga 5
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Crasna Moftinu Mic 10 9 1 0 28 6 15 13 28
2 Ştiinţa Beltiug 12 9 1 2 31 19 13 15 28
3 Talna Oraşu Nou 12 8 0 4 43 17 12 12 24
4 Energia Negreşti 10 7 1 2 24 13 15 7 22
5 CSM Victoria Carei 11 5 2 4 19 15 16 1 17
6 Recolta Dorolţ 11 4 4 3 23 16 6 10 16
7 Turul Micula 11 4 3 4 34 18 7 8 15
8 Voinţa Babţa 11 3 2 6 22 22 4 7 11
9 FC Certeze 11 1 2 8 12 48 4 1 5
10 Voinţa Doba 10 1 1 8 15 40 4 0 4
11 Dari Lipău 11 0 1 10 10 47 0 1 1
Team
Played Points
1 Unirea Păulești 16 37
2 Dacia Medieşu Aurit 16 31
3 AS Livada 15 30
4 Someşul Oar 15 29
5 Viitorul Vetiş 15 25
6 Speranța Halmeu 16 24
7 Sportul Botiz 15 23
8 Șoimii Mădăras 13 21
9 Victoria Apa 16 21
10 Viile Satu Mare 15 19
11 Venus Dumbrava 16 14
12 Voinţa Lazuri 16 12
13 Someşul Odoreu 15 12
14 Atletic Craidorolț 15 9
Team
Played Points
1 Real Andrid 15 35
2 Viitorul Lucaceni 16 31
3 Fortuna Căpleni 15 30
4 Victoria Tiream 16 26
5 Unirea Pişcolt 16 24
6 Frohlich Foieni 16 22
7 Recolta Sanislău 16 21
8 Schamagosch Ciumeşti 16 21
9 AS Căpleni 15 20
10 Schwaben Kalmandi Cămin 15 19
11 Olimpia Domăneşti 16 18
12 Stăruinţa Berveni 16 17
13 Vulturii Santău 2013 14 15
14 AS Ghenci 16 7
Team
Played Points
1 Cetate Ardud 15 38
2 Luceafărul Decebal 14 37
3 Speranța Bogdand 14 24
4 Prietenia Crucişor 15 23
5 Platanul Marna 15 22
6 Kneho Urziceni 13 21
7 Olimpia Căuaş 15 21
8 Recolta Dorolț II - Dara 15 20
9 Codreana Homoroade 12 19
10 Ugocea Porumbeşti 13 17
11 Gloria Moftinu Mare 13 17
12 Egri Sasok Agriş 15 17
13 Unirea Bercu 15 13
14 Recolta Turulung 14 11
15 Dacia Supur 14 9