Liga 4 | Talna Orașu Nou s-a impus pe final de meci la Halmeu

Evaluaţi acest articol
(1 Vot)

Astăzi, în cadrul etapei a zecea din Seria A a ligii a patra sătmărene, Talna Orașu Nou s-a impus pe final de meci la Halmeu și, cel puțin până mâine, este noul lider al seriei.

După o primă repriză echilibrată, fără gol marcat, însă cu o bară trecută în dreptul gazdelor, Talna Orașu Nou a dominat finalul meciului, Michel Fedorca deschizând scorul în minutul 73, iar căpitanul Erdei Sandor a închis tabela cu șapte minute înainte de final și Talna a bifat a noua victorie a sezonului.

În urma acestei victorii, Talna Orașu Nou a urcat pe primul loc în Seria A, cu 27 puncte, și așteaptă rezultatul de mâine dintre Olimpia și Lazuri. 

Săptămâna viitoare, în ultima etapă a turului, vom avea parte de duelul primelor clasate, Talna Orașu Nou urmând să primească vizita celor de la Olimpia MCMXXI Satu Mare.

Tot astăzi, în cadrul etapei a zece din Seria A, Sportul Botiz a învins cu scorul de 1-0 AS Livada. 

Liga 4 | Seria A | Etapa 10 | Speranţa Halmeu 0 - 2 Talna Oraşu Nou (0-0)

Marcatori: Michel Fedorca și Erdei Sandor;

Arbitri: Simon Elek, Matei Claudiu, Pop Emanuel;

Observator: Turtureanu Ioan;

Speranţa Halmeu: Kiss Iosif - Ioan Sima, Kiss Darian, Sorin Onica, Szemak Kristof, Szmutku Kristof, Alin Caba, Sorin ZimbruEgyed Matei, Viorel Onica, Liviu Leordan;

Rezerve: Juhasz Attila - Fulop Karoly, Mike Tamas, Cătălin Morar;

Talna Oraşu Nou: Daniel Miclea - Michel FedorcaAlin Negru, Ioan Boje, Lucian Homorozan, Pajzos Attila, Dumitru Torz, Antonio Pașca, Kovacs Attila, Erdei Sandor, Rareș Demian;

Rezerve: Alex Târțiu, Radu Zaharia, Adrian Văleanu, Bute Janos, Pajzos David, Gabriel Macovei, Alex Velea; 

Program Liga 4, Seria A (Zona Tur-Talna), etapa 10:

Duminică, 27 octombrie:

Olimpia MCMXXI Satu Mare - Voinţa Lazuri (ora 12:00/14:00)

Arbitri: Bathory Ştefan, Popescu Tudor, Raţ Sebastian jr.;

Observator: Ziman Cornel;

Dacia Medieşu Aurit - Energia Negreşti (ora 13:15/15:15)

Arbitri: Rebegea Ciprian, Miclăuș Răzvan, Batori Patrick;

Observator: Pintea Mircea;

Turul Micula - Victoria Apa (ora 14:00 - sen.)

Arbitri: Bogdan Răzvan, Estan Alex, Jenifer Damian;

Observator: Halici Eugen;

Venus Dumbrava - Voinţa Turţ (amânat)

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Lasă un comentariu

energy kids

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B
Team
Played Points
1 Talna Oraşu Nou 11 30
2 Olimpia MCMXXI Satu Mare 11 28
3 Energia Negreşti 11 28
4 Turul Micula 11 25
5 Speranța Halmeu 11 19
6 Dacia Medieşu Aurit 10 15
7 Victoria Apa 11 13
8 Voinţa Turţ 11 13
9 Voinţa Lazuri 11 8
10 Sportul Botiz 11 7
11 AS Livada 11 4
12 Venus Dumbrava 10 0
Team
Played Points
1 Recolta Dorolţ 10 30
2 Crasna Moftinu Mic 10 27
3 Unirea Păulești 10 24
4 FC Unirea Tăşnad 10 17
5 Someşul Oar 10 14
6 Voinţa Doba 10 13
7 Luceafărul Decebal 10 11
8 Cetate Ardud 10 8
9 Ştiinţa Beltiug 10 7
10 Voinţa Babţa 10 5
11 Viitorul Vetiş 10 2
12 Someşul Odoreu 0 0
Team
Played Points
1 CSM Victoria Carei 14 40
2 AS Căpleni 14 34
3 CSM Satu Mare 11 31
4 Stăruinţa Berveni 14 27
5 Fortuna Căpleni 14 23
6 Recolta Sanislău 14 21
7 Schwaben Kalmandi Cămin 14 20
8 Viitorul Lucaceni 14 16
9 Frohlich Foieni 13 13
10 Victoria Tiream 13 13
11 Schamagosch Ciumeşti 13 11
12 Real Andrid 13 11
13 AS Ghenci 13 7
14 Unirea Pişcolt 14 4

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii