Olimpia MCMXXI Satu Mare, ocupanta locului secund în Seria A din liga a patra sătmăreană, a început cu o victorie returul sezonului 2019/2020, 4-1 pe terenul ocupantei locului 5 din serie, Speranța Halmeu.

Talna Orașu Nou, liderul Seriei A din liga a patra sătmăreană, a început returul sezonului 2019/2020 cu o victorie categorică, 8-2 pe terenul ocupantei locului 9 din serie, Voința Lazuri.

În această după-amiază, pe terenul din Negrești s-a jucat meciul restant din cadrul primei etapei a sezonului din Seria A a ligii a patra sătmărene dintre Energia Negrești și Victoria Apa.

Sâmbătă și duminică s-au jucat meciurile etapei a XI-a din seriile A și B, respectiv etapa a XII-a din Seria C a ligii a patra sătmărene. 

În această după amiază, pe terenul din Orașu Nou s-a disputat derby-ul seriei A din liga a patra sătmăreană între liderul clasamentului, Olimpia MCMXXI Satu Mare și ocupanta locului 2, Talna Orașu Nou.

Sâmbătă și duminică s-au disputat meciurile etapei a zecea din seriile A și B, respectiv etapa a unsprezecea din Seria C a ligii a patra sătmărene.

Astăzi, în cadrul etapei a zecea din Seria A a ligii a patra sătmărene, Talna Orașu Nou s-a impus pe final de meci la Halmeu și, cel puțin până mâine, este noul lider al seriei.

În această după-amiază, pe terenul din Apa s-a jucat ultimul meci din cadrul etapei a noua din Seria A a ligii a patra sătmărene, Victoria primind vizita celor de la Talna Orașu Nou.

Sâmbătă și duminică s-au jucat meciurile etapei a noua din seriile A și B, respectiv etapa a zecea din Seria C a ligii a patra sătmărene.

Energia Negrești s-a impus în această după-amiază cu scorul de 8-1 în fața vecinei de clasament, Speranţa Halmeu.

energy kids

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B
Team
Played Points
1 Talna Oraşu Nou 12 33
2 Olimpia MCMXXI Satu Mare 12 31
3 Energia Negreşti 12 28
4 Turul Micula 12 26
5 Speranța Halmeu 12 19
6 Dacia Medieşu Aurit 11 18
7 Voinţa Turţ 12 16
8 Victoria Apa 12 16
9 Voinţa Lazuri 12 8
10 Sportul Botiz 12 8
11 AS Livada 12 4
12 Venus Dumbrava 11 0
Team
Played Points
1 Recolta Dorolţ 11 33
2 Crasna Moftinu Mic 10 27
3 Unirea Păulești 11 27
4 FC Unirea Tăşnad 11 20
5 Voinţa Doba 11 16
6 Someşul Oar 11 14
7 Luceafărul Decebal 11 12
8 Ştiinţa Beltiug 11 8
9 Cetate Ardud 11 8
10 Voinţa Babţa 11 5
11 Viitorul Vetiş 11 2
12 Someşul Odoreu 0 0
Team
Played Points
1 CSM Victoria Carei 16 46
2 CSM Satu Mare 13 37
3 AS Căpleni 16 37
4 Stăruinţa Berveni 16 30
5 Recolta Sanislău 16 27
6 Fortuna Căpleni 16 24
7 Viitorul Lucaceni 16 20
8 Schwaben Kalmandi Cămin 15 20
9 Frohlich Foieni 14 16
10 Schamagosch Ciumeşti 15 14
11 Victoria Tiream 15 13
12 Real Andrid 15 12
13 AS Ghenci 15 7
14 Unirea Pişcolt 16 5

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii