În această după amiază, pe terenul din Orașu Nou s-a disputat derby-ul seriei A din liga a patra sătmăreană între liderul clasamentului, Olimpia MCMXXI Satu Mare și ocupanta locului 2, Talna Orașu Nou.

Astăzi, în cadrul etapei a zecea din Seria A a ligii a patra sătmărene, Talna Orașu Nou s-a impus pe final de meci la Halmeu și, cel puțin până mâine, este noul lider al seriei.

În această după-amiază, pe terenul din Apa s-a jucat ultimul meci din cadrul etapei a noua din Seria A a ligii a patra sătmărene, Victoria primind vizita celor de la Talna Orașu Nou.

În această după-amiază, pe terenul din Negrești, Energia a câștigat cu 2-1 derby-ul etapei cu Talna Orașu Nou.

În această după-amiază, pe terenul din Micula, sub atenta observare a ”meșterului” Iosif Vigu s-a disputat derby-ul etapei a șasea din Seria A a ligii a patra sătmărene dintre Turul Micula și Talna Orașu Nou.

Jucătorii Talnei Orașu Nou au un început de sezon perfect, patru victorii în primele patru etape ale sezonului, iar astăzi, la Livada, au bifat a treia victorie consectivă în care au marcat nouă goluri.

După ce au învins etapa trecută Sportul Botiz cu scorul de 9-1, astăzi, jucătorii Talnei Orașu Nou au reușit din nou să câștige și să înscrie de nouă ori, de această dată în fața celor de la Venus Dumbrava.

Duminică, pe terenul din Botiz, jucătorii Talnei Oraşu Nou au obținut cea mai categorică victoriei din etapa a doua a ligii a patra sătmărene.

Formația sătmăreană, pregătită de Nelu Donca, s-a impus în ultimul act al Cupei României - faza județeană în fața celor de la Talna Orașu Nou la loviturile de departajare, după ce la finalul celor 90 minute, scorul a fost egal 1-1.

Marți seară, pe Stadionul Olimpia ”Daniel Prodan” din Satu Mare s-a disputat prima semifinală a Cupei României - faza județeană.

energy kids

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B
Team
Played Points
1 Talna Oraşu Nou 11 30
2 Olimpia MCMXXI Satu Mare 11 28
3 Energia Negreşti 11 28
4 Turul Micula 11 25
5 Speranța Halmeu 11 19
6 Dacia Medieşu Aurit 10 15
7 Victoria Apa 11 13
8 Voinţa Turţ 11 13
9 Voinţa Lazuri 11 8
10 Sportul Botiz 11 7
11 AS Livada 11 4
12 Venus Dumbrava 10 0
Team
Played Points
1 Recolta Dorolţ 10 30
2 Crasna Moftinu Mic 10 27
3 Unirea Păulești 10 24
4 FC Unirea Tăşnad 10 17
5 Someşul Oar 10 14
6 Voinţa Doba 10 13
7 Luceafărul Decebal 10 11
8 Cetate Ardud 10 8
9 Ştiinţa Beltiug 10 7
10 Voinţa Babţa 10 5
11 Viitorul Vetiş 10 2
12 Someşul Odoreu 0 0
Team
Played Points
1 CSM Victoria Carei 14 40
2 AS Căpleni 14 34
3 CSM Satu Mare 11 31
4 Stăruinţa Berveni 14 27
5 Fortuna Căpleni 14 23
6 Recolta Sanislău 14 21
7 Schwaben Kalmandi Cămin 14 20
8 Viitorul Lucaceni 14 16
9 Frohlich Foieni 13 13
10 Victoria Tiream 13 13
11 Schamagosch Ciumeşti 13 11
12 Real Andrid 13 11
13 AS Ghenci 13 7
14 Unirea Pişcolt 14 4

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii