Formația sătmăreană, pregătită de Nelu Donca, s-a impus în ultimul act al Cupei României - faza județeană în fața celor de la Talna Orașu Nou la loviturile de departajare, după ce la finalul celor 90 minute, scorul a fost egal 1-1.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Marți seară, pe Stadionul Olimpia ”Daniel Prodan” din Satu Mare s-a disputat prima semifinală a Cupei României - faza județeană.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

În această seară, pe terenul din Dorolț, Talna Orașu Nou a învins fără probleme Luceafărul Decebal, cu scorul de 4-0, iar pe terenul din Căpleni, Fortuna a eliminat campioana județului, CSM Satu Mare, după victoria cu 2-1.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

În ultimul meci al sezonului 2018/2019 din liga a patra a fotbalului județean sătmărean, CSM Satu Mare a obținut titlul de campioană a județului, titlul însă a fost asigurat după ce a suferit primul eşec din acest sezon, 1-2 în fața celor de la Talna Orașu Nou.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

În această seară, pe terenul din Orașu Nou s-a jucat meciul tur al finalei campionatului ligii a patra sătmărene dintre Talna Oraşu Nou și CSM Satu Mare.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

În această seară, pe terenul din Orașu Nou se joacă meciul tur al finalei campionatului ligii a patra sătmărene dintre Talna Oraşu Nou și CSM Satu Mare.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Talna Orașu Nou a învins cu 3-1 Știința Beltiug în primul meci al semifinalei Final Four-ului ligii a patra sătmărene.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Vineri, în prologul ultimei etape a sezonului regulat din Seria A a ligii a patra sătmărene, Talna Oraşu Nou a învins fără probleme Dacia Medieşu Aurit și este a doua echipă calificată în Final-Four-ul fotbalului județean sătmărean.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Miercuri seară, pe terenul din Orașu Nou, s-a jucat meciul restant al etapei a XVII-a din Seria A a ligii a patra sătmărene dintre Talna și Voința Lazuri. 

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Talna Orașu Nou a câștigat primul joc al etapei a XVIII-a din Seria A a ligii a patra sătmărene, 7-1 cu Sportul Botiz.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
energy kardio club iunie 2019

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B
Team
Played Points
1 Talna Oraşu Nou 22 60
2 Energia Negreşti 22 60
3 Speranța Halmeu 20 39
4 Turul Micula 20 37
5 Victoria Apa 22 33
6 AS Livada 22 30
7 Dacia Medieşu Aurit 21 28
8 Venus Dumbrava 21 21
9 Voinţa Lazuri 21 20
10 Someşul Odoreu 20 19
11 Sportul Botiz 21 14
12 Egri Sasok Agriş 20 4
Team
Played Points
1 CSM Satu Mare 21 63
2 Ştiinţa Beltiug 21 46
3 Crasna Moftinu Mic 21 44
4 Recolta Dorolţ 21 41
5 Luceafărul Decebal 18 37
6 Voinţa Babţa 19 37
7 Unirea Păulești 20 24
8 Someşul Oar 22 24
9 Cetate Ardud 21 22
10 Viitorul Vetiş 21 13
11 Voinţa Doba 19 9
12 Atletic Craidorolț 22 3
Team
Played Points
1 AS Căpleni 23 60
2 CSM Victoria Carei 23 58
3 Fortuna Căpleni 23 47
4 Schamagosch Ciumeşti 22 46
5 Frohlich Foieni 23 36
6 Real Andrid 23 34
7 Schwaben Kalmandi Cămin 23 28
8 Recolta Sanislău 23 28
9 Unirea Pişcolt 23 24
10 AS Ghenci 23 22
11 Stăruinţa Berveni 23 20
12 Viitorul Lucaceni 23 18
13 Victoria Tiream 23 6
Team
Played Points
1 Olimpia MCMXXI Satu Mare 18 54
2 Olimpia Căuaş 18 31
3 Vulturii Santău 2013 18 29
4 Kneho Urziceni 18 29
5 Gloria Moftinu Mare 18 29
6 Platanul Marna 18 29
7 Termala Dindești 18 28
8 Olimpia Domăneşti 18 17
9 Speranța Bogdand 18 11
10 Dacia Supur 18 3
Team
Played Points
1 Voinţa Turţ 18 47
2 Unirea Bercu 18 34
3 Ugocea Porumbeşti 16 27
4 Codreana Homoroade 16 26
5 Prietenia Crucişor 15 25
6 Recolta Dorolț II 17 22
7 Viile Satu Mare 15 16
8 ACS Turulung 17 16
9 CSM Satu Mare II 15 15
10 Cetate Ardud 17 10

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii