Liga 4 | Victorie la scor obținută de FC Unirea Tășnad în primul joc al noului sezon

Evaluaţi acest articol
(6 voturi)

În această seară, pe terenul Unirea din Tășnad, jucătorii pregătiți de Marius Bălău au obținut o victorie la scor în primul joc al noului sezon.

După cele două sezoane petrecute în Liga 3, tășnădenii au revenit în fața propriilor suporteri și în fotbalul județean sătmărean cu o victorie concludentă, 7-0 în fața celor de la Cetate Ardud 800. Cristian Ardelean și Raul Silaghi au marcat golurile primei reprize pentru Unirea, în partea a doua a jocului, Daniel Doiciar și Mădălin Bolba au reușit câte o dublă, iar Ovidiu Creț, venit de pe bancă, a închis tabela cu golul marcat în minutul 82.

Etapa următoare, FC Unirea Tășnad va juca în deplasare la Voința Babța, iar Cetate Ardud 800 va primi vizita celor de la Viitorul Vetiș.

FC Unirea Tăşnad 7 - 0 Cetate Ardud 800 (2-0)

Marcatori: Cristian Ardelean (min. 37), Raul Silaghi (42), Daniel Doiciar (min. 53 și 70), Mădălin Bolba (min. 60 și 75), Ovidiu Creț (min. 82);

Arbitri: Simon Elek, Nagy Szabolcs, Estan Alex;

Observator: Ziman Cornel;

FC Unirea Tăşnad: Kerezsi Casian - Raul Silaghi (cpt.), Marius Bălău, Suranyi Ervin, Cristian Ardelean, Schnellenperger Marius, Locse Levente, Daniel Doiciar, Mădălin Bolba, Răzvan Hodas, Adrian Masca;

Rezerve: Briszk Gabriel, Călin Antal, Ovidiu Creț, Răzvan Bolba, Farcău Roland, Sebastian Rus;

Antrenor: Marius Bălău; 

Cetate Ardud 800: Robert Zaiti - Claudiu Blaga, Ciprian Anton (cpt.), Vasiel Zaha, Erli Martin, Darian Moldovan, Gyongyosi Andrei, Narcis Tisa, Cristian Chiș, Titus Coți, Desideriu Brata;

Rezerve: Marian Zaha, Adrian Soos, Andrei Barbul;

Antrenor: Călin Șoimosan;

 

Program  Liga 4, Seria B, (zona Someş), etapa 1:

Sâmbătă, 24 august:

Ştiinţa Beltiug - Luceafărul Decebal (ora 16:00 și 18:00)

Arbitri: Bathory Ştefan, Mihai Marius, Rus Cătălin;

Observator: Mândrean Remus;

Duminică, 25 august:

Viitorul Vetiş - ACS Voinţa Doba (ora 16:00 și 18:00)

Arbitri: Peneghi Şerban, Botos Roland, Maxi Cătălin;

Observator: Borz Ionel;

Recolta Dorolţ - Someşul Oar (ora 16:00 și 18:00)

Arbitri: Neichi Sergiu, Zsigrai Cătălin, Miclăuş Răzvan;

Observator: Stoica Viorel;

Marți, 27 august:

Unirea Păuleşti - Voinţa Babţa (ora 18:00, sen.)

Arbitri: Iuhas Tibor, Ciceu Marian, Szakacs Zsolt;

Observator: Niţă Gheorghe;

Crasna Moftinu Mic - Someşul Odoreu (amânat)

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Lasă un comentariu

energy kids

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B
Team
Played Points
1 Talna Oraşu Nou 11 30
2 Olimpia MCMXXI Satu Mare 11 28
3 Energia Negreşti 11 28
4 Turul Micula 11 25
5 Speranța Halmeu 11 19
6 Dacia Medieşu Aurit 10 15
7 Victoria Apa 11 13
8 Voinţa Turţ 11 13
9 Voinţa Lazuri 11 8
10 Sportul Botiz 11 7
11 AS Livada 11 4
12 Venus Dumbrava 10 0
Team
Played Points
1 Recolta Dorolţ 10 30
2 Crasna Moftinu Mic 10 27
3 Unirea Păulești 10 24
4 FC Unirea Tăşnad 10 17
5 Someşul Oar 10 14
6 Voinţa Doba 10 13
7 Luceafărul Decebal 10 11
8 Cetate Ardud 10 8
9 Ştiinţa Beltiug 10 7
10 Voinţa Babţa 10 5
11 Viitorul Vetiş 10 2
12 Someşul Odoreu 0 0
Team
Played Points
1 CSM Victoria Carei 14 40
2 AS Căpleni 14 34
3 CSM Satu Mare 11 31
4 Stăruinţa Berveni 14 27
5 Fortuna Căpleni 14 23
6 Recolta Sanislău 14 21
7 Schwaben Kalmandi Cămin 14 20
8 Viitorul Lucaceni 14 16
9 Frohlich Foieni 13 13
10 Victoria Tiream 13 13
11 Schamagosch Ciumeşti 13 11
12 Real Andrid 13 11
13 AS Ghenci 13 7
14 Unirea Pişcolt 14 4

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii