Liga 4 | Victorie la scor obținută de FC Unirea Tășnad în primul joc al noului sezon

(6 voturi)

În această seară, pe terenul Unirea din Tășnad, jucătorii pregătiți de Marius Bălău au obținut o victorie la scor în primul joc al noului sezon.

După cele două sezoane petrecute în Liga 3, tășnădenii au revenit în fața propriilor suporteri și în fotbalul județean sătmărean cu o victorie concludentă, 7-0 în fața celor de la Cetate Ardud 800. Cristian Ardelean și Raul Silaghi au marcat golurile primei reprize pentru Unirea, în partea a doua a jocului, Daniel Doiciar și Mădălin Bolba au reușit câte o dublă, iar Ovidiu Creț, venit de pe bancă, a închis tabela cu golul marcat în minutul 82.

Etapa următoare, FC Unirea Tășnad va juca în deplasare la Voința Babța, iar Cetate Ardud 800 va primi vizita celor de la Viitorul Vetiș.

FC Unirea Tăşnad 7 - 0 Cetate Ardud 800 (2-0)

Marcatori: Cristian Ardelean (min. 37), Raul Silaghi (42), Daniel Doiciar (min. 53 și 70), Mădălin Bolba (min. 60 și 75), Ovidiu Creț (min. 82);

Arbitri: Simon Elek, Nagy Szabolcs, Estan Alex;

Observator: Ziman Cornel;

FC Unirea Tăşnad: Kerezsi Casian - Raul Silaghi (cpt.), Marius Bălău, Suranyi Ervin, Cristian Ardelean, Schnellenperger Marius, Locse Levente, Daniel Doiciar, Mădălin Bolba, Răzvan Hodas, Adrian Masca;

Rezerve: Briszk Gabriel, Călin Antal, Ovidiu Creț, Răzvan Bolba, Farcău Roland, Sebastian Rus;

Antrenor: Marius Bălău;

Cetate Ardud 800: Robert Zaiti - Claudiu Blaga, Ciprian Anton (cpt.), Vasiel Zaha, Erli Martin, Darian Moldovan, Gyongyosi Andrei, Narcis Tisa, Cristian Chiș, Titus Coți, Desideriu Brata;

Rezerve: Marian Zaha, Adrian Soos, Andrei Barbul;

Antrenor: Călin Șoimosan;