Liga 4 | Seria B | Recolta Dorolț, set la zero cu Voința Babța

Evaluaţi acest articol
(6 voturi)

Vineri, în primul meci din cadrul etapei a XVI-a din Seria B a ligii a patra sătmărene, Recolta Dorolț a obținut o victorie categorică, 6-0 în fața vecinei de clasament, Voința Babța.

Înaintea acestei etape, cele două echipe aveau câte 28 puncte și ocupau locurile 4 și 5 în Seria B, însă Babța are două jocuri mai puțin disputate.

Echipa pregătită de Cosmin Iuhas a marcat câte trei goluri pe repriză, Lakatos Tiberiu (min. 4), Portik Robert (min. 25) și Flaviu Fechete (min, 40) fiind marcatorii primei reprize, iar Mizsei Zoltan (min. 46), Lakatos Tiberiu (min. 51) și Nyikora David (min. 85) au marcat în partea a doua a jocului și au adus Recoltei a treia victorie fără gol primit din acest an.

Etapa următoare, Recolta Dorolț va juca pe terenul celor de la Someșul Oar, iar Voința Babța va primi vizita Unirii Păulești.

Liga 4 | Seria B | Recolta Dorolț 6 - 0 Voința Babța (3-0)

Marcatori: Lakatos Tiberiu (min. 4), Portik Robert (min. 25), Flaviu Fechete (min, 40) Mizsei Zoltan (min. 46), Lakatos Tiberiu (min. 51) și Nyikora David (min. 85);

Arbitri: Mazilu Ovidiu, Matei Claudiu, Pop Emanuel;

Observator: Gherasim Alexandru;

Recolta Dorolț: Alex Cădar - Pintye Norbert, Cosmin Iuhas, Szantai Szabolcs, Ciprian Cireap, Egri Nandor, Meșter Nandor, Flaviu Fechete, Portik Robert, Lakatos Tiberiu, Mizsei Zoltan;

Rezerve: Rapolti Robert, Nyikora David, Nagy Attila, Sebestin Roland;

Antrenor: Cosmin Iuhas; 

Voința Babța: Andrei Blidar - Ovidiu Temian, Constantin repciuc, Marian Negru, Daniel Deac, Alin Budea, Ionuț Smical, Alin Barbul, Marian Bota, Petrișor Leș, Dănuț Hăgan;

Rezerve: Marius Temian, Florin Buda, Ionuț Pușcaș, Ionuț Lupan; 

Program Liga 4, Seria B (Zona Someş), etapa 16:

Sâmbătă, 20 aprilie (ora 10:00 și 12:00):

Unirea Păuleşti - Crasna Moftinu Mic

Arbitri: Bathory Ştefan, Lukacs Levente, Estan Alex;

Observatori: Dorca Marcel;

ACS Voinţa Doba - Ştiinţa Beltiug

Arbitri: Pop Emanuel, Bauer Iosif, Bauer Adalbert;

Observatori: Borz Ionel;

CSM Satu Mare - Someşul Oar

Arbitri: Mazilu Ovidiu, Matei Claudiu, Neichi Sergiu;

Observatori: Ziman Cornel;

AS CS Cetate 800 Ardud - Luceafărul Decebal

Arbitri: Rad Bogdan, Reday Arpad, Toth Cristian;

Observatori: Chioreanu Radu;

Viitorul Vetiş 3 - 0 Atletic Craidorolț (masa verde)

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Lasă un comentariu

energy kids

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B
Team
Played Points
1 Talna Oraşu Nou 12 33
2 Olimpia MCMXXI Satu Mare 12 31
3 Energia Negreşti 12 28
4 Turul Micula 12 26
5 Speranța Halmeu 12 19
6 Dacia Medieşu Aurit 11 18
7 Voinţa Turţ 12 16
8 Victoria Apa 12 16
9 Voinţa Lazuri 12 8
10 Sportul Botiz 12 8
11 AS Livada 12 4
12 Venus Dumbrava 11 0
Team
Played Points
1 Recolta Dorolţ 11 33
2 Crasna Moftinu Mic 10 27
3 Unirea Păulești 11 27
4 FC Unirea Tăşnad 11 20
5 Voinţa Doba 11 16
6 Someşul Oar 11 14
7 Luceafărul Decebal 11 12
8 Ştiinţa Beltiug 11 8
9 Cetate Ardud 11 8
10 Voinţa Babţa 11 5
11 Viitorul Vetiş 11 2
12 Someşul Odoreu 0 0
Team
Played Points
1 CSM Victoria Carei 16 46
2 CSM Satu Mare 13 37
3 AS Căpleni 16 37
4 Stăruinţa Berveni 16 30
5 Recolta Sanislău 16 27
6 Fortuna Căpleni 16 24
7 Viitorul Lucaceni 16 20
8 Schwaben Kalmandi Cămin 15 20
9 Frohlich Foieni 14 16
10 Schamagosch Ciumeşti 15 14
11 Victoria Tiream 15 13
12 Real Andrid 15 12
13 AS Ghenci 15 7
14 Unirea Pişcolt 16 5

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii