Liga 4 | CSM Satu Mare continuă seria victoriilor din Seria C

(4 voturi)

CSM Satu Mare a obținut astăzi a doua victorie consecutivă cu scorul de 7-0 și a treia a sezonului și continuă seria victoriilor din acest sezon.

Dacă etapa trecută au câștigat pe terenul Unirii Pișcolt cu 7-0, în această după-amiază, în cadrul etapei a opta din Seria C a ligii a patra sătmărene, echipa pregătită de Zoltan Ritli s-a impus pe terenul celor de la Schamagosch Ciumeşti, cele șapte goluri fiind marcate de șapte jucători. Astfel, până la pauză au marcat veteranii Svarczkopf Istvan, Gabriel Cădar și Bogdan Faur, iar în repriza secundă au înscris Nyilvan Rareș, Vlad Negrean, Mircea Bordac și Dragoș Petric.

În urma rezultatelor înregistrate în această etapă, CSM Satu Mare urcă pe locul trei în clasamentul Seriei C, cu 15 puncte, la șapte puncte în spatele locului doi ocupat de AS Căpleni și la nouă puncte de liderul CSM Victoria Carei, dar sătmărenii au trei jocuri restante (cu AS Ghenci, Victoria Tiream și Real Andrid).

Etapa următoare, CSM Satu Mare va juca cu ocupanta locului doi, AS Căpleni, iar Schamagosch Ciumeşti va juca în deplasare la Viitorul Lucăceni.

Liga 4 | Seria C | Schamagosch Ciumeşti 0 - 7 CSM Satu Mare (0-3)

Marcatori: Svarczkopf Istvan (min. 16), Gabriel Cădar (min. 30), Bogdan Faur (min. 33), Nyilvan Rareș (min. 48), Vlad Negrean (min. 50), Mircea Bordac (min. 80), Dragoș Petric (min. 85);

Arbitri: Bathory Ştefan, Lukacs Levente, Pop Cristian;

Observator: Kegyes Tiberiu;

Schamagosch Ciumeşti: Ernyi Kristian - Hartman Zoltan, Holeiter Peter, Czier Hubert, Botos Zsolt, Tiar Raimond, Czier Kristofer, Czier Patrik (cpt.), Snebli Norbert, Podoliac Beniamin, Pal Adrian;

Rezerve: Paskuly Robert, Esenyi Gabor, Praszler Otto, Heinrich Patrik;

CSM Satu Mare: Daniel Oșan - Vlăduț Țoca, Vlad Negrean, Luca Tincău, Flaviu Ionescu, Svarczkopf Istvan, Angelo Șimon, Bogdan Faur, Jakab Martin, Gabriel Cădar (cpt.), Nyilvan Rareș;

Rezerve: Marius Curileac - Mircea Bordac, Marius Doros, Marian Zima, Dragoș Patric, Nyilvan Bogdan, Raul Ritli;

Antrenor: Zoltan Ritli;