Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
Unirea 08 Tășnad a devenit campioana judeţului Satu Mare, câştigând Liga a IV-a Elite cu două etape înainte de final, după egalul obținut în etapa a XX-a, 1-1 (0-0) în deplasare la Recolta Dorolț II.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Sâmbătă, pe Stadionul ”Olimpia - Daniel Prodan” din Satu Mare a avut loc manșa retur a semifinalei Ligii Elitelor U19, între LPS Satu Mare și FC Viitorul.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Baia Mare și Satu Mare s-au duelat fotbalistic din nou vineri, 19 mai, pe stadionul ”Viorel Mateianu”din Baia Mare, cu prilejul partidei "Glorii băimărene versus glorii sătmărene", un eveniment inclus în programul ediției a treia a ”Zilelor Maramureșului”, organizat de Consiliul Județean.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Etapa a XX-a din liga de elită a fotbalului județean sătmărean a debutat astăzi cu meciul de la Beltiug, unde echipa gazdă, Știința, a primit vizita Luceafărului Decebal.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Olimpia a pierdut meciul jucat astăzi, în cadrul etapei a XXXV-a a Ligii 2, în deplasare la Chindia Târgovişte, cu scorul de 1-0.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Sâmbătă, de la ora 12:00, Stadionul ”Olimpia Daniel Prodan” va fi gazda meciului retur din semifinalele Ligii Elitelor U19

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Vineri, cu începere de la ora 17.00, stadionul Viorel Mateianu din Baia Mare va fi gazda unui meci de old-boys în care se vor întâlni foștii jucători de la FC Baia Mare și FC Olimpia Satu Mare, un eveniment inclus în programul ediției a treia a ”Zilelor Maramureșului”, organizator Consiliul Județean Maramureș.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Miercuri s-au jucat șapte dintre cele opt meciuri din optimile Cupei României - faza judeţeană, iar ultima echipă care se va califica în sferturi o vom afla miercuri, 24 mai 2017.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Miercuri, 17 mai, sunt programate șapte dintre meciurile optimilor Cupei României - faza județeană.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Astăzi a debutat al doilea modul al cursurilor Școlii Federale de Antrenori pentru obținerea licenței UEFA PRO, iar printre participanții la cursuri sunt și sătmărenii Dacian Nastai și Florin Fabian.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Rezultatele înregistrate în cele două serii ale ligii a IV-a:

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Sâmbătă, la Școala Gimnazială din Turulung a avut loc ediția a V-a a turneului de fotbal în sală ”Cupa Koncz Janos”.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Recolta Dorolț a câștigat meciul jucat sâmbătă, pe teren propriu, în compania echipei CS Oșorhei cu scorul de 2-0.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
LPS Satu Mare a încheiat la egalitate, 3-3, prima manșă din semifinalele Ligii Elitelor U19 disputată în deplasare la echipa lui Gică Hagi, FC Viitorul Constanța.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Fotbaliștii de la Luceafărul Decebal au obținut sâmbătă a opta victorie consecutivă din acest an.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Astăzi, pe stadionul din Tășnad, s-a jucat primul meci din etapa a XIX-a a ligii de elită, iar la finalul unui meci disputat, gazdele de la Unirea s-au impus cu scorul de 3-1, după ce la pauză oaspeții au condus cu 1-0.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Clasamente fotbal județean

  1. ELITE
  2. Liga 4 A
  3. Liga 4 B
  4. Liga 5 A
  5. Liga 5 B
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Unirea 08 Tăşnad 20 17 2 1 62 12 27 26 53
2 Luceafărul Decebal 20 15 1 4 51 19 25 21 46
3 CSM Victoria Carei 19 13 1 5 42 19 22 18 40
4 Talna Oraşu Nou 19 12 2 5 52 33 22 16 38
5 Energia Negreşti 18 11 3 4 40 26 19 17 36
6 Ştiinţa Beltiug 20 9 3 8 46 25 19 11 30
7 Voinţa Doba 19 10 0 9 41 47 21 9 30
8 Turul Micula 19 6 2 11 34 47 10 10 20
9 Crasna Moftinu Mic 19 5 1 13 35 41 10 6 16
10 Recolta Dorolț II 18 4 2 12 33 44 10 4 14
11 Victoria Apa 20 4 1 15 22 72 10 3 13
12 Viitorul Vetiş 19 0 0 19 10 83 0 0 0
Team
Played Points
1 Dari Lipău 17 39
2 FC Certeze 16 37
3 Dacia Medieşu Aurit 15 31
4 Speranța Halmeu 15 29
5 AS Livada 17 24
6 Someşul Oar 18 23
7 Someşul Odoreu 17 21
8 Unirea Păulești 17 20
9 Voinţa Lazuri 18 19
10 Viile Satu Mare 17 19
11 Venus Dumbrava 17 15
12 Someşul Cărăşeu 10 0
Team
Played Points
1 AS Ghenci 19 44
2 Victoria Tiream 18 38
3 Olimpia Căuaş 20 32
4 Platanul Marna 19 32
5 Viitorul Lucaceni 19 25
6 Chesi Hodod 16 23
7 Dacia Supur 16 8
8 Crasna Craidorolţ 17 4