smarald tennis club

Liga 3 | CSM Satu Mare a învins Oașul Negrești într-un meci amical

(1 Vot)

Sâmbătă, la prânz, CSM Satu Mare a jucat un nou meci amical, primul după cantonamentul de la Tărlungeni, în compania celor de la Oașul Negrești.

Sătmărenii au dominat jocul pe durata ambelor reprize și s-au impus cu scorul de 4-0, Alex Mărieș marcând unicul gol al primei reprize, iar Lazăr, Baior și Ziman au fost marcatorii reprizei secunde.

”Atmosfera e încă una de după cantonament. Băieții s-au relaxat puțin și asta s-a văzut în lipsa de concentrare, în acest fel au fost multe faze ratate. La începutul meciului ritmul a fost bun, dar după puțin timp am intrat în jocul lor. Băieții nou veniți mai au nevoie de puțin timp de acomodare, dar au nevoie de ajutorul nostru pentru a-i integra în echipă”, a declarat Csik.

Weekendul viitor, CSM-ul va juca un nou meci de pregătire, în compania celor de la Sportul Șimleul Silvaniei.

Toto sâmbătă, de la ora 10:00, pe trenul sintetic al Bazei Dinamo din municipiul Satu Mare, CSM Victoria Carei a suferit a patra înfrângre în această perioadă de pregătiri, fiind învinsă de Academica Recea, După jocul CSM-ului cu Oașul Negrești s-a diputat un mieci amicla între Sportul Botiz și Recolta Dorolț, încheiat la egalitate, 3-3.

Amical | CSM Satu Mare 4 - 0 Oașul Negrești (1–0)

Marcatori: Mărieș (min. 27), Lazăr (min 48), Baior (min. 53), Ziman (min. 87);

CSM Satu Mare: Iulian Anca-Trip – Ioan Gorba, Răzvan Prodan, Alex Negrea, Adrian Ciul, Adrian Micaș, Adrian Bura, Hernando Rodrigo, Suveg Nandor, Alex Mărieș, Cătălin Vaida;

Rezerve: Fila și R. Oșan – Popovici, Erhard, F. Mureșan, R. Mureșan, Brata, Ziman, Bara, Pop, Lazăr, Tamas, Baior, Zsiga, Mansour;

Antrenor: Csik Tiberiu;

Oașul Negrești: Iuliu Roșianu- Eduard Dobrai, Sorin Perța, Adrian Oros, Raul Negrean, Lucien Contra, Laur Nemeș, Mihai Gherghel Cosmin Anton, Alex Bonea;

Rezerve: Lucian Homorozan, Antonio Pașca, Eric Piroska, Cătălin Iancău, Adi Cizmar, Bogdan Pomean, Luca Pavel, Drăguș Ghiță, Flavius Goja,  Teodor Pop, Ionuț Pop;

Antrenor: Lucian Homorozan;