Judo | Medalii de aur pentru Paula Paștiu și Miguel Codreanu la ”Cupa Severinului”

(1 Vot)

Judoka de la Clubul Sportiv Municipal Olimpia Satu Mare au început foarte bine sezonul competițional și au câștigat opt medalii la turneul internațional ”Cupa Severinului”.

La competiția de la Drobeta Turnu-Severin au participat 350 de sportivi de la 40 de cluburi din România, Croația, Bulgaria, Ucraina și Moldova, sportivii pregătiți de Marian Halas obținând două medalii de aur, trei medalii de argint și treia medalii de bronz.

La categoria U21, Paula Paștiu și Miguel Codreanu au urcat pe cea mai înaltă treaptă a podiumului, iar Emanuel Tar și Antonio Ilie au obținut medalii de argint.

La categoria U18 Adina Micaș a terminat pe locul 2, iar Rareș Pașca pe locul 3, la fel ca și Anisia Halas și Iannis Marina, cei din urmă la categoria U14.