banner energy kardio club

Judo | Paula Paștiu a câștigat două medalii de argint la Campionatul Național de seniori

Evaluaţi acest articol
(1 Vot)

Timp de trei zile, 8-10 mai, Sala de Sport din Ghioroc (Arad) a fost scena Campionatului Național de judo pentru seniori, eveniment organizat pentru prima dată în această localitate.

Cel mai bun rezultat al sportivilor de la CSM Olimpia Satu Mare a fost obținut de Paula Paștiu, care a câștigat două medalii de argint la categoria Open și la +78kg.

Alessia Micaș (categ. 52kg), Alexandru Pașca (categ. 100kg) și Antonio Ilie (+100kg) s-au clasat pe locul 5 la categoriile la care au participat.

Săptămâna viitoare, judoka sătmăreni, pregătiți de Marian Halas, vor participa la Finala Campionatului Național U13 și U15 de la Timisoara.

judo paual pastiu 1

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Lasă un comentariu

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii