Judo | Paula Paștiu a câștigat medalia de bronz la Ne Waza U23

(1 Vot)

Sâmbătă și duminică, Complexul Olimpic Sportiv Izvorani a fost gazda Finalei Campionatului Național de Judo echipe și Ne Waza U23.

În întrecerea pe echipe, CSM Olimpia Satu Mare s-a clasat pe locul 5. Pentru clubul sătmărean au evoluat: Dragoș Polgar (66kg), Paul Cîmpan (73kg), Zenoviu Șter (81kg), Andrei Stan (81kg), George Ilie (90kg) și Antonio Ilie (+90kg).
Un rezultat foarte bun a fost obținut de Paula Paștiu (ctg.+63 kg), care a reușit să câștige medalia de bronz în întrecerea de Ne Waza. O evoluție bună au avut și sportivii Dragoș Polgar și Antonio Ilie, ambii terminând întrecerea pe locul 5.
Weekend-ul viitor, judoka de la CSM vor participa la ”Cupa Carei”.