Liga 4 | Seria B | Cetate 800 Ardud s-a impus pe terenul Voinței Doba

(6 voturi)

Astăzi, în preambulul etapei a XV-a din Seria B a ligii a patra sătmărene, Cetate 800 Ardud s-a impus pe terenul Voinței Doba cu scorul de 3-2.

Toate cele cinci goluri s-au marcat pe parcursul primei reprize, începutul meciului fiind foarte intens, Ovidiu Pop deschizând scorul pentru Ardud, în minutul 5, iar după un minut Bogdan Spin a egalat pentru Doba. Emanuel Taloș a reușit o dublă în zece minute (min. 13 și 23) și Ardudul conducea cu 3-1, iar scorul final a fost stabilit cu trei minute înainte de pauză, Nagy Attila marcând golul doi pentru Voința Doba.

Din păcate, în cadrul etapei a XV-a din Seria B au fost programate doar două meciuri, mâine, la Moftin, se va disputa duelul dintre Crasna și Recoltei Dorolț, celelalte trei jocuri fiind amânate...

Meciul juniorilor a fost câștigat de echipa din Doba, care s-au impus la limită, 2-1, în fața echipei din Ardud, după ce la pauză scorul a fost egal, 0-0.

Etapa următoare, ACS Voinţa Doba va juca, tot acasă, cu Ştiinţa Beltiug, iar AS CS Cetate 800 Ardud va primi vizita celor de la Luceafărul Decebal.

Liga 4 | Seria B | Etapa 15 | ACS Voinţa Doba 2 -3 AS CS Cetate 800 Ardud (2-3)

Marcatori: Bogdan Spin (min. 6), Nagy Attila (min. 42)/Ovidiu Pop (min. 5), Emanuel Taloș (min. 13 și 23);

Arbitri: Pop Emanuel, Tăbăcaru Sergiu, Raț Sebastian;

Observator: Rus Gavril;

ACS Voinţa Doba: Mircea Stan - Dănuț Chirean, Marius Deac, Iona Georgescu, Răzvan Zaha, Toth Răzvan, Nagy Attila, Vlad Petran, Bogdan Spin, Dacian Alec, Vlăduț Dima;

Rezerve: Marcel Sician, Menesi Erik, Neamti Zsoli, Bogdan Pădurean, Wiesen Raul, Dorin Cont, Mihai Tocaci;

Antrenor: Florin Deac;

AS CS Cetate 800 Ardud: Kiss Felician - Ciprian Anton, Brata Desideriu, Claudiu Blaga, Erli Martin, Ovidiu Pop, Emanuel Taloș, Vasile Zaha, Darian Moldovan, Cristian Chiș, Titus Coți;

Rezerve: Andrei Barbul, Menyhart Călin, Soos Adrian, Marian Zaha, Dan Anton, Narcis Tisea;

Antrenor: Tudor Barbul;