Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
Fotbal județean | În weekend se joacă ultima etapă a sezonului 2017/2018 din Liga 4 Foto: Sportul Sătmărean

Fotbal județean | În weekend se joacă ultima etapă a sezonului 2017/2018 din Liga 4

Evaluaţi acest articol
(4 voturi)

Sâmbătă și duminică se joacă ultimele jocuri din acest sezon, cele două serii ale ligii a IV-a urmând să intre în vacanță după meciurile din weekend.

Cele două campioane ale sezonului au fost stabilite înainte de ultima etapă, Unirea Păulești câștigând Seria A, iar Real Andrid s-a impus în Seria B. Din păcate, cel mai interesant meci al acestei etape, derby-ul seriei A dintre Someşul Oar (locul 2) și Unirea Păuleşti (locul 1) a fost amânat...
În Liga 5 se joacă de vineri până duminică meciurile etapei a XXVI-a, etapă în care Luceafărul Decebal va sta, meciul cu ACS Turulung jucându-se în devans (6-1 pentru Luceafărul).

Program Liga 4, Seria A, etapa 26:
Sâmbătă, 23 iunie:
AS CS Cetate Ardud (Mădăras) - Atletic Craidorolț (ora 15:00 și 17:00)
Arbitri: Bathory Ştefan, Ciocoi Marian, Pop Cristian;
Observator: Dumitraş Gheorghe;
Sportul Botiz - Speranța Halmeu (ora 16:00 și 18:00)
Arbitri: Bărbuş Stejerel, Popescu Tudor, Zsigrai Cătălin;
Observator: Turtureanu Ioan;
Voinţa Lazuri - Dacia Medieşu Aurit (ora 16:00 și 18:00)
Arbitri: Pop Lucian, Rad Bogdan, Chiorean George;
Observator: Halici Eugen;

Duminică, 24 iunie:
Venus Dumbrava -Viitorul Vetiş (ora 16:00 și 18:00)
Arbitri: Pop Emanuel, Tăbăcaru Sergiu, Lukacs Levente;
Observator: Năstruţ Liviu;
Viitorul Viile Satu Mare - Victoria Apa (ora 16:00 și 18:00)
Arbitri: Simon Elek, Boroş Alex, Estan Alex;
Observator: Cseh Sandor;
Someşul Odoreu - AS Livada (ora 16:00 și 18:00)
Arbitri: Mandi Attila, Sician Gabriel, Jennifer D. Damian;
Observator: Matei Claudiu;
Someşul Oar - Unirea Păuleşti (amânat)

Program Liga 4, Seria B, etapa 26:
Sâmbătă, 23 iunie:
Olimpia Domăneşti - Recolta Sanislău (ora 15:00 și 17:00)
Arbitri: Chiorean Cristi, Bauer Iosif, Bauer Adalbert;
Observator: Gherasim Alexandru;

Duminică, 24 iunie:
AS Ghenci - AS Căpleni (ora 16:00 și 18:00)
Arbitri: Kovacs Szabolcs, Toth Kristian, Sălăgean Norbert;
Observator: Torok Zoltan;
Viitorul Lucaceni - Schamagosch Ciumeşti (ora 16:00 și 18:00)
Arbitri: Peneghi Şerban, Kopriva Tamas, Miron Ciprian;
Observator: Niţă Gheorghe;
Unirea Pişcolt - Schwaben Kalmandi Cămin (ora 16:00 și 18:00)
Arbitri: Dragoş Bogdan, Kopriva Zsolt, Moisa Florin;
Observator: Rus Gavril;
Vulturii Santău 2013 - Victoria Tiream (ora 16:00 și 18:00)
Arbitri: Chiş Florin, Iuhas Tibor, Ciceu Marian;
Observator: Morar Nicolae;
Fortuna Căpleni - Stăruinţa Berveni (ora 16:00 și 18:00)
Arbitri: Bogdan Răzvan, Orha Dan, Mihaly Bogdan;
Observator: Vigu Iosif;
Frohlich Foieni 1 - 2 Real Andrid (meci disputat ieri)

Program Liga 5, etapa 26:
Vineri, 22 iunie:
Platanul Marna - Kneho Urziceni (ora 18:00)
Arbitri: Petruţ Sebastian, Mihai Marius, Bumbuc Marius;
Observator: Iuhas Ioan;

Sâmbătă, 23 iunie:
Speranța Bogdand - Unirea Bercu (ora 18:00)
Arbitri: Peter Alin, Borza Vlad, Ardelean Vlad;
Observator: Morar Nicolae;

Duminică, 24 iunie:
Codreana Homoroade - Prietenia Crucişor (ora 11:00)
Arbitri: Bărbuş Stejerel, Miclăuş Răzvan, Pop Paul;
Observator: Neichi Ioan;
Ugocea Porumbeşti - Egri Sasok Agriş (ora 17:00)
Arbitri: Bathory Ştefan, Sulyok Adrian, Raţ Sebastian jr.;
Observator: Kegyes Tibor;
AS CS Cetate Ardud II - Olimpia Căuaş (ora 17:00)
Arbitri: Pop Lucian, Szakacs Zsolt, Botoș Roland;
Observator: Şuta Nicolae;
Dacia Supur - Gloria Moftinu Mare (teren Moftinu Mare, ora 18:00)
Arbitri: Chiorean George, Roşu Florin, Reday Arpad;
Observator: Dorca Marcel;
Luceafărul Decebal 6 - 1 ACS Turulung
Recolta Dorolț II stă.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Lasă un comentariu

cbadecembrie
energykardioclubnoiembrie

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B
Team
Played Points
1 Talna Oraşu Nou 11 31
2 Energia Negreşti 11 30
3 Turul Micula 11 25
4 Speranța Halmeu 11 23
5 Victoria Apa 11 17
6 AS Livada 11 13
7 Venus Dumbrava 11 13
8 Dacia Medieşu Aurit 10 12
9 Sportul Botiz 10 10
10 Someşul Odoreu 11 9
11 Voinţa Lazuri 11 7
12 Egri Sasok Agriş 11 0
Team
Played Points
1 CSM Satu Mare 11 33
2 Ştiinţa Beltiug 11 28
3 Voinţa Babţa 11 22
4 Luceafărul Decebal 10 21
5 Crasna Moftinu Mic 11 20
6 Recolta Dorolţ 11 19
7 Unirea Păulești 11 15
8 Someşul Oar 11 14
9 Cetate Ardud 11 7
10 Voinţa Doba 10 6
11 Atletic Craidorolț 11 3
12 Viitorul Vetiş 11 3
Team
Played Points
1 AS Căpleni 12 33
2 Schamagosch Ciumeşti 12 30
3 CSM Victoria Carei 12 25
4 Frohlich Foieni 12 24
5 Fortuna Căpleni 12 22
6 Schwaben Kalmandi Cămin 12 20
7 Real Andrid 12 20
8 Unirea Pişcolt 12 16
9 Recolta Sanislău 12 13
10 Viitorul Lucaceni 12 10
11 Victoria Tiream 12 6
12 Stăruinţa Berveni 12 5
13 AS Ghenci 12 3

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii