Liga 4 Elite | Oaşul Negrești a învins Turul Partium și este noul lider al clasamentului

(1 Vot)

Sâmbătă după-amiază au fost programate primele și cele mai interesante două jocuri ale etapei a XVI-a din liga de elită sătmăreană, în primul joc al zilei, Unirea Tăşnad a câștigat derby-ul etapei cu Talna Oraşu Nou, iar la Negrești, Oașul a învins Turul Partium și a urcat pe primul loc în clasament.

Negreștenii s-au impus cu scorul de 2-1, antrenorul-jucător Vasile Pop a transformat un penalty în minutul 35 și a stabilit scorul pauzei, 1-0, Raul Negreanu a dublat avantajul Oașului în minutul 67, iar Kocsis Benko Bandula, intrat de pe bancă, a marcat în prelungiri singurul gol al oaspeților și a stabilit scorul final al meciului, 2-1.

În urma acestei victorii, Oaşul Negrești este noul lider al ligii de elită, la egalitate de puncte cu Unire Tășnad, însă cu un golaveraj superior,

Etapa următoare, Oaşul Negrești va juca la Botiz, iar Turul Partium va juca la Orașu Nou.

liga4elite oasul negresti turul partium 1

Liga 4 Elite | Etapa 16 | Oaşul Negrești 2-1 Turul Partium (1-0)

Marcatori: Vasile Pop, Raul Negreanu/Kocsis Benko Bandula;

Arbitru: Peter Alin;

Asistenți: Ardelean Vlad și Ciceu Marian;

Observator: Rozs Zoltan;

liga4elite oasul negresti turul partium 2

Oaşul Negrești: Alexandru Hora - Eduard Dobrai, Adrian Oros, Milian Urs, Marius Mitrea, Lucian Homorozan (cpt.), Lucien Contra, Raul Negreanu, Vasile Pop, Alexandru Mărieș, Fedor Buciuta;

Rezerve: Denis Bucurenciu, Adrian Huja, Piroska Erik, Yattara Yamousa, Flavius Goja, David Poptile, Cătălin Iancău;

Antrenor: Vasile Pop;

liga4elite oasul negresti turul partium 3

Turul Partium: Daniel Oșan - Jakab Krisztián, Benjamin Dobie, Halarewicz Daniel, Angelo Foitoș, Flroin Puți, Svarczkopf Istvan (cpt.), Ionuț Zvunca, Lorinc Rolland, Murvai Martin, Toth Adrian;

Rezerve: Fecser Mark,  Dănuț Ciorcaș, Kosa Kristof, Kocsis Benko Bandula, Igaz Szabolcs, Saraz Szilveszter, Nagy Eduard, Verdes Nandor, Magyar Abel;

Antrenor: Csik Tibor;