Liga 4 Elite | Victorie la scor pentru Sportul Botiz pe terenul Unirii Păulești

(4 voturi)

Astăzi, pe terenul din Petin, Sportul Botiz a obținut cea mai consistentă victorie a sezonului, 6-1 cu Unirea Păulești.

Echipa pregătită de Sorin Marian a început bine jocul și a deschis scorul prin Paul Ricardo, după un sfert de oră de joc, după care a urmat o perioadă foarte bună a oaspeților care au marcat de patru ori în șapte minute prin Gabriel Costea (2), Sorin Sălăjan și Bukuski Vlad, 1-4. Cu un minut înainte de pauză Alin Negru a marcat golul 5 pentru Botiz, iar în debutul reprizei secunde Codrin Temian a marcat al șaselea gol pentru oaspeți și a stabilit scorul final al jocului, 1-6.

În urma acestei victorii, Sportul Botiz și-a consolidat locul patru în seria A, iar Unirea Păulești rămâne lanterna roșie a seriei.

Etapa următoare, Unirea Păulești va juca la Micula, iar Sportul Botiz va primi vizita Oașului Negrești, care astăzi a învins Recolta Dorolț în derby-ul seriei.

Liga 4 Elite | Seria A | Etapa 10 | Unirea Păulești 1 - 6 Sportul Botiz (1-5)

Marcatori: Paul Ricardo/ Gabriel Costea (2), Sorin Sălăjan, Bukuski Vlad, Alin Negru, Codrin Temian;

Arbitru: Dragoş Bogdan;

Asistenți: Moisa Florin și Maxi Cătălin;

Observator: Kegyes Tibor;

Unirea Păulești: Florian Bucurenciu - Radvanski Roland, Giani Gorga (cpt.), Vlăduț Chendereș, Paul Ricardo, Ioan Farcas, Andreas, Savianu, Adelin Temian, Cristian Bale, Marian Zima, Emanuel Zaha;

Rezerve: David Pușcaș, Marius Berdar, Răzvan Lucuț, David Cardoș, Bogdan Țuțuraș, Beniamin Laser;

Antrenor: Sorin Marian;

Sportul Botiz: Marius Coman (cpt.) - Meșter Șandor, Alin Negru, Lucian Horea, Robert Noțigan, Codrin Temian, Gabriel Costea, Marius Oprea, Aranyos Micloș, Sorin Sălăjan, Bicuski Vlad;

Rezerve: Laurențiu Hoban - Kotter Raul, Daniel Sasu, George Onisa, David Ardelean, Kiraly Marius, Mircea Călin;