Liga 4 Elite | Duelul dintre CSM Victoria Carei și Energia Negrești s-a încheiat la egalitate

Sâmbătă, la prânz, pe o vreme perfectă pentru fotbal, un gazon foarte bun și tribune pline de suporteri dornici să vadă fotbal de calitate, s-a disputat derby-ul primei etape din play-off-ul ligii de elită sătmărene dintre CSM Victoria Carei și Energia Negrești.

La finalul unui joc antrenant cu ocazii de ambele părți, cele două echipe și-au împărțit punctele, după ce au marcat câte un gol pe parcursul primei reprize. Energia Negrești a deschis scorul în minutul 28 prin căpitanul Lucian Pop, însă avantajul negreștenilor a durat doar trei minute, Ervin Kinczel restabilind egalitatea în minutul 31 și stabilind scorul final al jocului.

Etapa următoare, CSM Victoria Carei joacă în deplasare la AFC Căpleni, iar Energia Negrești primește vizita celor de la Talna Orașu Nou.

Vineri, în primul meci din această etapă a competiției, Olimpia Satu Mare 1921 a câștigat meciul contra celor de la AFC Căpleni, iar sâmbătă, de la ora 16:30, tot pe terenul din Carei se va disputa duelul dintre Unirea Tăşnad și Viitorul Vetiş. Ultimul joc din această primă etapa a play-off-ului, dintre Talna Oraşu Nou și Recolta Dorolț, se joacă miercuri, 27 aprilie.

liga4elite playoff carei negresti1

Liga 4 Elite | Play-Off | Etapa 1 | CSM Victoria Carei 1 - 1 Energia Negrești (1-1)

Marcatori: Ervin Kinczel/Lucian Pop;

Arbitru: Vidican Rareş;

Asistenți: Danşa Ciprian și Corb Alexandru;

Al 4-lea oficial: Popa Adina;

Observator: Şovre Octavian;

CSM Victoria Carei: Florin Gorbe - Teodor Bîrle, Flavian Moș, Raul Ritli, Claudiu Mihale, Kinczel Ervin, Daniel Tilinger (cpt.), Claidiu Silaghi, Nyilvan Bogdan, Adrian Marinaș, Daniel Feier;

Rezerve: Erik Mitracica - Veszpremi Martin, Mihai Ghiarfaș, Bakai Balazs, Raul Zbona, Nyilvan Rareș, Benzi Devon, Răzvan Negreanu, Horvath David, Menesi Alex, Laser Beniamin;

Antrenor: Marius Botan;

Energia Negrești: Gabriel Danciu - Dacian Dunca, Răzvan Lupu, Lucian Pop (cpt.), Cătălin Iancău, Lucian Homorozan, Vasile Pop, Valer Giurgiu, Cosmin Berindea, Bogdan Pomean, Mihai Gherghel;

Rezerve: Răzvan Pop - Valentin Chiver, Adrian Balha, Lucian Lohan, Marco Toma, Danil Ilban, Marius Pop;

Antrenor: Vasile Pop;