Liga 3 | CSM Satu Mare a pierdut la Zalău. Toate golurile s-au marcat în 4 minute

(2 voturi)

Astăzi, în penultima etapă a sezonului, fotbaliștii de la CSM Satu Mare au pierdut în deplasare la ocupanta locului doi din Seria 10, SCM Zalău.

Zălăuanii s-au impus cu scorul de 2-1, toate cele trei goluri fiind înscrise în doar patru minute. Vali Culda a deschis scorul pentru SCM Zalău, în minutul 28, Florin Chitaș a reușit să egaleze după un minut, iar în minutul 31, Raul Stanciu a marcat pentru Zalău stabilind scorul pauzei și scorul final al jocului.

În startul reprizei secunde, Luca Tincău a fost eliminat după ce a făcut un fault în calitate de ultim apărător.

Pentru CSM Satu Mare este a noua înfrângere a sezonului și, cu o etapă înainte de finalul returului, ocupă penultimul loc din Seria 10, cu 18 puncte…

În ultima etapă a sezonului, sâmbătă, 30 aprilie, CSM Satu Mare va primi vizita liderului, Minaur Baia Mare.

Liga 3 | Seria 10 | Etapa 17 | SCM Zalău 2 - 1 CSM Satu Mare (2-1)

Marcatori: Vali Cuda (min. 28), Raul Stanciu (min. 31)/Florin Chitaș (min. 29);

Stadion: Municipal (Zalău);

Arbitru: Mormeci Dumitru Robert (Braşov);

Asistenți: Ciorbea Cristian Marian (Braşov) și Guran Mircea (Braşov);

Observatori: Micsa Dorin (Timişoara) și Albon Teodora )(Cluj-Napoca);

CSM Satu Mare: Alex Cădar - Flaviu Ionescu, Călin Vădan, Raul Ritli, Nyeki Mark, Luca Tincău, Svarczkopf Istvan (cpt.), Barth Kevin, Florin Chitaș, Ervin Zsiga, Gabriel Cădar;

Rezerve: Daniel Oșan, Ilyes Daniel - Angelo Șimon, Nyilvan Rareș, Raul Ziman, Jakab Martin, Ioan Băbuț, Denis Baior, Zima;

Clasament Liga 3, Seria 10:

1. Minaur Baia Mare 36p