Floretă | Argint pentru Răzvan Nojea la Cupa României pentru cadeți și juniori

(2 voturi)

Joi și vineri, Sala de scrimă ”Alexandru Csipler” din Satu Mare găzduiește întrecerile Cupei României la floretă individual pentru cadeți și juniori.

Joi, în întrecerea băieților, Răzvan Nojea (CS Satu Mare) a câștigat medalia de argint după ce pierdut marea finală în fața stelistului Vlad Roșu, 15-7. Ceilalți sportiv sătmăreni s-au clasat pe următoarele locuri: Nicolas Pop - locul 8, Matei Serghie - locul 11, Doboczi Adam - locul 31, iar Iosif Paul - locul 32.

În întrecerea fetelor, cu 25 de sportive la start, Maria Chiorean (CS Satu Mare) s-a clasat pe locul 8, iar colega sa de club, Sara Serghie s-a clasat pe locul 23.