Liga 3 | CSM Olimpia Satu Mare a jucat un amical în Ungaria cu Debreceni EAC

(2 voturi)

Echipa de fotbal din cadrul Clubului Sportiv Municipal Olimpia Satu Mare a jucat sâmbătă, la prânz, un meci amical pe terenul echipei din liga a treia maghiară - Debreceni EAC.

Pentru echipa sătmăreană a fost al șaptelea meci amical din această pauză competițională (3 victorii, 3 egaluri și o înfrângere), primul disputat pe teren cu iarbă naturală. După o primă echilibrată, fără gol marcat, în partea a doua a jocului, după schimbările efectuate de cele două bănci tehnice, Cosmin Zamfir a deschis scorul dintr-o lovitură de la 11m (min. 49), iar în minutul 79 Viorel Chinde a dublat avantajul CSM-ului și a stabilit scorul final al meciului, 0-2.

Ultimul joc de pregătire al CSM-ului, înainte de startul sezonului de primăvară, se va juca vineri, 1 martie, în compania ultimei clasate din serie, Minaur Baia Mare.

Amical | DEAC 0-2 CSM Olimpia Satu Mare (0–0)

Marcatori: Cosmin Zamfir (min. 49), Viorel Chinde (min. 79);

DEAC: Ratku – Sándor (Virág min. 69), Herczku (Korhut min. 59), Vincze, Jankelics (Tomola min. 59) – Papp G. (Batta min. 69), Soltész, Szabó L. (Kónya min. 59), Al-Sheraji (Trencsényi min. 59) – Lénárt (Bényei min. 69), Tóth D.;

CSM Olimpia Satu Mare: Denis Moldovan – Alin Burdeț, Răzvan Prodan, Paul Copaci, Cătălin Oanea, Nandor Pop, Andrei Zbona, Tudor Lucaci, Viorel Chinde, Gueye Mansour, Cosmin Zamfir;

Rezerve: Patric Toderean – Adrian Micaș, Denis Lazăr, Emanuel Negru, Mihăiță Mureșan, Raul Apai, Balla Henrik, Alin Ferenți;

Antrenori: Ritli Zoltan și Cosmin Iuhas;