smarald tennis club

Liga 3 | Două înfrângeri pentru CSM Victoria Carei la triunghiularul din Cigánd. Alex Negrea, cel mai bun jucător al turneului

(5 voturi)

În urmă cu câteva zile, CSM Victoria Carei a plecat într-un cantonament centralizat la Băile Felix, iar sâmbătă au participat la Cigánd la un triunghiular alături de echipa gazdă și echipa a doua celor de la Ferencváros. S-au jucat câte după reprize a câte 30 minute/meci.

În primul meci al turneului, echipa gazdă, Cigánd SE, a învins Victoria Carei cu scorul de 1-0 (1-0), în meciul doi, Cigánd SE a învins și echipa a doua a celor de la Ferencváros, iar în ultimul joc al turneului, Ferencvárosi TC II a câștigat cu scorul de 2-1 duelul cu CSM Victoria Carei, după ce echipa pregătită de Marius Botan a condus cu 1-0 la pauză, singurul gol al careienilor fiind marcat de Barth Kevin.

La finalul triunghiularului, organizatorii au acordat câteva premii individuale, Alex Negrea fiind desemnat cel mai bun jucător al turneului.

Jucătorii careieni au revenit la Băile Felix unde continuă cantonamentul centralizat,  iar în ultima zi de cantonament vor juca la Oradea în compania colegei de serie - Crișul Sântandrei.

cupa de iarna cigand csm victoria carei 1

Amical | Cigánd SE 1-0 CSM Victoria Carei (1-0)

CSM Victoria Carei: Fila - Ciul, Dunca (Bîrle, 15 min.), Negrea, Marina E., Popovici, Barta, Moldovan (Baior, 15 min.), Marina D. (Barth, 15 min.), Kinczel (Baior, 15 min.), Hosu;

Rezerve: Villi Bence, Mitracica - Negreanu, Bîrle, Barth, Maior, Nyilvan, Horvath;

Antrenori: Ioan Pap-Deac și Marius Botan;

cupa de iarna cigand csm victoria carei 2

Amical | Ferencvárosi TC II 2-1 CSM Victoria Carei (0-1)

CSM Victoria Carei: Villi (Mitracica, 30 min.) - Negreanu, Bîrle, Negrea, Marina E. (Ciul, 15 min.), Popovici, Barta (Horvath, 30 min.), Nyilvan (Moldovan, 30 min., Marina D. Baior (Kinczel, 30 min.), Barth;