Liga 3 | CSM Victoria Carei, egal cu Mátészalkai MTK la Nyírbátor

(1 Vot)

Sâmbătă după-amiază, pe terenul sintetic din Nyírbátor (Ungaria), Victoria Carei a jucat al doilea amical al iernii în compania celor de la Mátészalkai MTK.

După victoria obținută miercuri, în primul meci de pregătire din acest an, astăzi, echipa pregătită de Marius Botan a încheiat la egalitate, 2-2, jocul cu echipa maghiară.

Careienii au condus de două ori, însă s-au văzut egalați de fiecare dată. Cosmin Berindea a deschis scorul în minutul 5 al jocului, iar Talger L. a egalat pentru Mátészalkai MTK și a stabilit scorul pauzei, 1-1. În minutul 60, Darius Marina a readus Victoria în avantaj, 2-1, însă doar pentru un sfert de oră, maghiarii restabilind egalitatea prin Toth A. și scorul final al jocului, 2-2.

Pe parcursul meciului, antrenorul CSM-ului a împărțit minutele pentru cei trei portari, Mitracica, Bence, Fila și a trimis câte o echipa în fiecare repriză. În meciul de azi a evoluat și orădeanul Alex Jurcuț, care a evoluat sezonul trecut la Jiul Petroșani, și care se află în probe la clubul careian.

Repriza 1: Negreanu, Dunca, Negrea, Ciul, Barta, Popovici, Kinczel, Berindea, Jurcuț (jucător în probe), Baior;

Repriza 2: Bârle, Kiss, Barth, Ciul (Negrea 70'), Hosu, Tilinger, Marina D., Nyilvan, Horvath, Jurcuț (Baior 75').

Antrenor: Marius Botan;