Liga 3 | CSM Olimpia Satu Mare a învins Sănătatea Cluj și a urcat pe locul 2 în clasamentul seriei

(2 voturi)

CSM Olimpia Satu Mare a învins în această după-amiază Sănătatea Servicii Publice, a bifat a doua victorie consecutivă a returului și a urcat pe locul secund în clasamentul Seriei 10.

Echipa pregătită de Cosmin Iuhas s-a impus cu scorul de 2-1, după ce oaspeții au deschis scorul. Astfel, în minutul patru al meciului, Denis Paul a deschis scorul pentru Sănătatea cu o lovitură de cap din interiorul careului, Viorel Chinde a restabilit egalitatea după șapte minute, 1-1, iar Samake Moussa a întors rezultatul cu golul marcat în minutul 33 al meciului, 2-1. Până la final nu s-a mai marcat și CSM-ul sătmărean a obținut a doua victorie sub comanda lui Cosmin Iuhas, iar cu cele trei puncte acumulate azi au urcat pe locul secund în clasamentul seriei.

Vineri, în primele două meciul ale etapei, Minerul 1947 Ocna Dej și Crişul Sântandrei au obținut victorii la limită, ambele echipe câștigând cu 1-0 duelurile cu CSM Sighetu Marmaţiei, respectiv Lotus Băile Felix, iar sâmbătă dimineață, Olimpia MCMXXI a învins Minaur Baia Mare.

Etapa următoare, CSM Olimpia Satu Mare va juca în deplasare la Minaur Baia Mare, iar Sănătatea Servicii Publice va primi vizita celor de la Lotus Băile Felix.

Liga 3 | Seria 10 | Etapa 11 | CSM Olimpia Satu Mare 2 - 1 Sănătatea Servicii Publice (2-1)

Marcatori: Viorel Chinde, Samake Moussa/Denis Paul;

Arbitru: Jurca Tudor (Arad);

Asistenți: Cășuț Cristian (Arad) și Berariu Lucian (Moroda);

Delegat de joc: Kemenes Emil (Baia Mare);

Observator arbitri: Gherghel Florin (Baia Mare);

CSM Olimpia Satu Mare: Denis Moldovan - Paul Copaci, Florin Mureșan, Alin Burdeț, Cătălin Oanea, Denis Lazăr, Viorel Chinde, Zsiga Ervin (cpt.), Adam, Nandor Pop, Samake Moussa;

Rezerve: Rareș Oșan - Sofian Țânțaș, Adrian Bura, Adrian Micaș, Suveg Nandor, Răzvan Prodan, Raul Apai, Andrei Pop, Adrian Șter;

Antrenor: Cosmin Iuhas;