smarald tennis club

Liga 3 | CSM Victoria Carei s-a impus pe terenul Olimpiei MCMXXI Satu Mare

După remiza înregistrată în urmă cu două săptămâni în duelul Olimpiilor, al doilea duel sătmărean din Seria 10 a ligii a treia a fost câștigat de CSM Victoria Carei.

Echipa pregătită de Marius Botan s-a impus cu scorul de 2-1 pe terenul Someșul din municipiul Satu Mare. După o primă repriză echilibrată, încheiată fără gol, căpitanul Victoriei, Vajda Roland, a deschis scorul în debutul reprizei secunde cu un șut frumos din colțul careului de 16m, 0-1, veteranul Paul Batin a dublat avantajul careienilor în minutul 75, 0-2, imediat după ce Cosmin Anton a fost eliminat de la Olimpia, iar căpitanul sătmărenilor, Raul Ștef, a redus din diferență în prelungiri, din penalty, și a stabilit scorul final al meciului, 1-2.

liga3 olimpia satu mare victoria carei 1

Liga 3 | Seria 10 | Etapa 6 | Olimpia MCMXXI Satu Mare 1 - 2 CSM Victoria Carei (0-0)

Marcatori: Raul Ștef /Vajda Roland, Paul Batin;

Stadion: Someșul (Satu Mare);

Arbitru: Chioran Marius (Floreşti);

Asistenți: Meres Robert (Cluj-Napoca) și Giorgiu Claudiu (Cluj-Napoca);

Delegat de joc: Bumb-Dragoş Dionisiu Miron (Baia Mare);

Observator arbitri: Marchis Traian (Baia Mare);

Olimpia MCMXXI Satu Mare: Alex Sugar – Denis Batin, Luca Feher, Raul Ștef (cpt.)Florin Palinceac, Cosmin Anton, Alex Bonea, Ruben Bodea, Laurențiu Caba, Andrei Ștef, Daniel Feier;

Rezerve: Siwiec Patryk - Remi Emeriau, Bicknell Johnathon, Kostiantyn Panin, Alin Catuna, Alexandru Gorba, Daniele Bodan, Eduard Lazăr;

Antrenori: Cristi Popa și Ovidiu Suciu;

CSM Victoria Carei: Fila Karoly – Adrian Ciul, Kis Lorant, ClaudiuMihale, Vajda Roland (cpt.), Rafael Popovici-Ciatău, Andrei Hosu, Barth Kevin, Tudor Moldovan, Eduard Marina, Paul Batin;

Rezerve: Erik Mitracica - Răzvan Negreanu, Nyilvan Bogdan, Denis Baior, Horvath David, Kinczel Ervin, Teodor Bârle, Barta Norbert;

5. CSM Sighetu Marmaţiei 8p
6. Minerul 1947 Ocna Dej 8p
7. Sănătatea Servicii Publice 7p
8. ACSC Crişul Sântandrei 4p
9. Minaur Baia Mare 4p