Cupa României | Duelul dintre CSM Victoria Carei și SCM Zalău s-a decis în prelungiri

(1 Vot)

Miercuri după-amiază, în primul joc din faza națională a Cupei României, CSM Victoria Carei a primit vizita celor de la SCM Zalău.

După un început de meci dominat de oaspeții, care în primul sfert de oră și-au creat trei ocazii de gol, însă portarul Fila a fost la post, meciul s-a echilibrat și a început și Victoria să conteze în atac, Adrian Ciul ratând șansa de a deschide scorul pentru Carei pe finalul reprizei și s-a intrat la cabine fără gol marcat, 0-0.

cupa romaniei carei zalau 2

În debutul reprizei secunde Zalăul a fost din nou la conducere și a fost aproape de a deschide scorul, însă, la fel ca în prima repriză, meciul s-a echilibrat și s-a jucat mai mult între cele două careuri. Până la finalul celor 90 minute nu s-a marcat și s-a trecut la cele două reprize de prelungiri. În prima repriză portarul Victoriei, Fila Karoly, a avut o intervenție foarte bună, unu la unu în careul de 6m, însă la mijlocul reprizei secunde de prelungiri s-a văzut învins de Sergiu Pop și SCM Zalău a câștigat și s-a calificat în turul următor al Cupei României.

Cupa României | CSM Victoria Carei 0 - 1 SCM Zalău (0-0/0-0)

Marcator: Sergiu Pop (min. 111);

Arbitru: Bodocan Narcis (Cluj-Napoca);

Asistenți: Revnic Alin (Cluj-Napoca) și Pojar Paul Bogdan (Cluj-Napoca);

Delegat de joc: China Cristian (Baia Mare);

CSM Victoria Carei: Fila Karoly - Adrian Ciul, Kiś Lorant, Claudiu Mihale, Vajda Roland, Rafael Popovici-Ciatău, Andrei Hosu, Cosmin Berindea, Kinczel Ervin (cpt.), Darius Marina, Eduard Marina;

Rezerve: Erik Mitracica - Răzvan Negreanu, Deniss Baior, Barth Kevin, Luca Feher, Teodor Bîrle, Tudor Moldovan, Horvath David;

Antrenor: Marius Botan;

SCM Zalău: Bogdan Miron (cpt.), - Alexandru Cherecheș, Vlad Fărcășan, Kascelan Predrag, Cătălin Stoica, Bun Viktor, Alex Micle, Alex Negrean, Ovidiu Meșter, Sebastian Culda, Nikolic Ștefan;

Rezerve: David Poptean, Florin Pop, Raul Stanciu, Artur Pătraș, Sergiu Pop, Victor Mare, Dario Bora, Bogdan Porumb, David Molnar;

Antrenor: Cristian Lupuț;