Cupa României | CSM Olimpia Satu Mare s-a impus greu pe terenul celor de la CSM Sighetu Marmației Foto: Facebook/Plastilina Foto

(1 Vot)

CSM Olimpia Satu Mare a jucat în primul meci din faza națională a Cupei României pe terenul celor de la CSM Sighetu Marmației.

Sătmărenii s-au calificat în faza următoare a competiției după ce au câștigat cu scorul de 2-1 la finalul unui meci în care gazdele au marcat în proprie poartă la jumătatea primei reprize, imediat după ce au rămas în zece, 0-1, au restabilit egalitatea în repriza secundă, 1-1, iar în ultimul sfert de oră au evoluat cu doi jucători mai puțin pe teren. Golul victoriei pentru CSM a fost marcat de Süveg Nándor în ultimele minute ale meciului, 1-2.