Liga 3 | Recolta Dorolț, învinsă în deplasare de Sănătatea Cluj Foto: Valentin Păduraru

Liga 3 | Recolta Dorolț, învinsă în deplasare de Sănătatea Cluj

(5 voturi)
Recolta Dorolț a început weekendul trecut campionatul Ligii 3, ediţia 2016/2017, cu o înfrângere pe propriul teren, iar ieri, în cadrul etapei a doua, a pierdut categoric, 0-4, în deplasare la Sănătatea Cluj.
Pe parcursul primei reprize meciul a fost echilibrat, tinerii jucători ai Recoltei reușind să țină piept experimentatei echipe din Cluj, însă gazdele au deschis scorul în prelungirile primei reprize (min. 45+2) prin Vitan, iar la zece minute după pauză și-au dublat avantajul prin reușita lui Ceaca. Sătmărenii au ieșit la atac după primirea celui de-al doilea gol, însă fără să concretizeze pe tabelă, iar pe finalul meciului, cei care au marcat au fost tot jucătorii Sănătății, golurile înscrise de Adrian Lupu (min. 78) și Horaţiu Rus (min.88) stabilind scorul final, 4-0.
Pentru Recolta Dorolț au jucat: Daniel Oşan – Levente Vincze, Ciprian Rebegea, Ciprian Lauruk, Nandor Meşter, Laurențiu Nemeş, Laurențiu Moldovan, Angelo Şimon, David Vincze, Daniel Pop și Horea Bîgiu. Pe parcursul meciului au mai intrat: Ştef, Andrei Toma, Thomas Goţ.