Cupa României | Voinţa Turț a învins fără probleme Egri Sasok Agriş

(6 voturi)

Miercuri după-amiază s-au disputat primele cinci meciuri din primul tur al Cupei României - faza județeană, iar astăzi s-au jucat alte șase meciuri din această fază a competiției.

Voinţa Turț a obținut cea mai categorică victorie a zilei, 9-2 cu Egri Sasok Agriş, la pauză turțenii având un avantaj de șapte goluri, după ce Nicolae Zimbru și Vasile Marița au reușit câte un hattrick, iar Ionuț Ignat a înscris chiar înainte de intrarea la cabine.

În repriza secundă, pentru Voința Turț au mai înscris Gabor Layos și Răzvan Fabian, iar pentru Egri Sasok Agriş au marcat câte un gol Lapka Zsolt, Nicolae Bertici.

Ieri, Vulturii Santău au oferit scorul zilei, 13-1 cu Real Andrid, CS Diferit s-au calificat în turul următor după o repriză secundă foarte bună, Cetate Ardud a câștigat la scor de tenis, 6-2 cu Viile Satu Mare, Ştiinţa Beltiug a învins cu 5 - 4 Dacia Supur, iar Turul Micula a trecut la loviturile de departajare de Unirea Bercu.

Cupa României | Turul I | Egri Sasok Agriş 2 - 9 Voinţa Turţ (0-7)

Marcatori: Lapka Zsolt, Nicolae Bertici /  Nicolae Zimbru (3), Vasile Marița (3), Ionuț Ignat, Gabor Layos, Răzvan Fabian;

Arbitri: Pop Emanuel, Mihai Marius, Tăbăcaru Sergiu;

Observator: Andreica Marcel;

Egri Sasok Agriş: Nicolae Bertici - Marton Roland, Lapka Zsolt, Spiller Rudolf, Szilagyi Felix, Marton Istvan, Mikita Gellert Turoczi Levente, Daroczi Matyas Opriș Gabor, Cristian Varga;

Rezervă: Robert Budai;

Voinţa Turţ: Vasile Tomșa - Grigore Buhai, Grigore Hamza, Răzvan Fabian, Vasile Marița (cpt.), Ioan Balint, Vlăduț Sarca, Ionuț Ignat, Ioan Zimbru, Florin Zimbru, Nicolae Zimbru;

Rezerve: Vasile Dănuț, Marinel Tomșa, Gabor Layos, Angelo Dragoș, Vlăduț Lucuț, Nicolae Ștef, Ioan Ciuta;