Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Liga Elitelor U19 | Cea mai categorică victorie obținută de Olimpia Satu Mare în acest sezon

Evaluaţi acest articol
(4 voturi)
FC Olimpia 2010 Satu Mare a obținut duminică, pe terenul Samobil, cea mai categorică victorie din acest sezon, 6-1 cu ocupanta locului opt din clasamentul Ligii Elitelor U19, LPS Bihor.
Echipa antrenată de Mircea Bolba a marcat câte trei goluri pe repriză, Cocian și Varga Markus reușind câte o dublă, iar Szolosi și Chitaș au inscris câte un gol. În urma acestei victorii sătmărenii au urcat pe locul nouă în clasament, la egalitate de puncte cu echipa din Bihor (19p), însă cu un golaveraj inferior.
  • ”Băieții au jucat bine, am avut șansă la golul de 2-0 când Szolosi a vrut să centreze și a nimerit direct în vinclu porții, la colțul lung, iar după aceea am dominat jocul. Sunt mulțumit deoarece copii încearcă să facă anumite lucruri pe care eu le cer și mergem spre mai bine”, a declarat pentru sportulsatmarean.ro Mircea Bolba.
Weekend-ul următor cele două echipe sătmărene din Liga Elitelor U19, LPS și Olimpia, se vor întâlni în meci direct, iar Dacian Nastai consideră echipa pregătită de Mircea Bolba favorită: ”După meciul de la Timișoara avem 3 jucători accidentați, iar la cum arătăm ca echipă în acest moment Olimpia pare favorită la jocul de sâmbătă”.

FC Olimpia 2010 Satu Mare 6 - 1 LPS Bihor (3-0)
Marcatori: Cocian 2 goluri, Varga Markus 2 goluri, Szolosi și Chitaș;
Stadion: Samobil (Satu Mare);
Arbitru: Unimatan Paul (Zalău);
Asistenți: Duma Sergiu (Zalău) și Seiche Lazar Flavius (Zalău);
Arbitru de rezervă: Pușcaș Bogdan Flaviu (Zalău);FC Olimpia Satu Mare: Sălăjan - Palinceac, Koteles, Chifor, Sabou, Szolosi, Cocian, Varga Markus, Varga Mate, Chitaș, Boje;
Au mai jucat: Toduț - Andreica, Sabo Patrik, Ștrango;
Antrenor: Mircea Bolba;

Rezultate Liga Elitelor U19, seria vest, etapa a XIX-a:
ACS FC Ardealul Cluj 5 - 1 ACS Poli Timișoara      
CSS Drobeta Turnu Severin 3 - 2 CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu     
LPS Banatul Timişoara 0 - 6 LPS Satu Mare     
FC Viitorul Mihai Georgescu 1 - 7 ACS UTA Bătrâna Doamnă     
CS Gaz Metan Mediaş 0 - 2 Centrul de Excelență Timișoara     
FC Olimpia 2010 Satu Mare 6 - 1 LPS Bihor
Centrul de Excelență Târgu Mureș a stat.    

Clasament Liga Elitelor U19, seria vest:
1. LPS Satu Mare 46p
2. ACS Poli Timișoara  39p
3. ACS FC Ardealul Cluj 38p
4. Centrul de Excelență Timișoara 37p
5. ACS UTA Bătrâna Doamnă 36p
6. CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu     32p
7. Centrul de Excelență Târgu Mureș 21p
8. LPS Bihor 19p
9. FC Olimpia 2010 Satu Mare 19p
10. CS Gaz Metan Mediaş 16p
11. FC Viitorul Mihai Georgescu     16p
12. CSS Drobeta Turnu Severin 13p
13. LPS Banatul Timişoara 1p

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Valentin Păduraru

E-mail Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.

Lasă un comentariu

energykardioclub7card

Clasamente fotbal județean

  1. ELITE
  2. Liga 4 A
  3. Liga 4 B
  4. Liga 5
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Crasna Moftinu Mic 10 9 1 0 28 6 15 13 28
2 Ştiinţa Beltiug 12 9 1 2 31 19 13 15 28
3 Talna Oraşu Nou 12 8 0 4 43 17 12 12 24
4 Energia Negreşti 10 7 1 2 24 13 15 7 22
5 CSM Victoria Carei 11 5 2 4 19 15 16 1 17
6 Recolta Dorolţ 11 4 4 3 23 16 6 10 16
7 Turul Micula 11 4 3 4 34 18 7 8 15
8 Voinţa Babţa 11 3 2 6 22 22 4 7 11
9 FC Certeze 11 1 2 8 12 48 4 1 5
10 Voinţa Doba 10 1 1 8 15 40 4 0 4
11 Dari Lipău 11 0 1 10 10 47 0 1 1
Team
Played Points
1 Unirea Păulești 16 37
2 Dacia Medieşu Aurit 16 31
3 AS Livada 15 30
4 Someşul Oar 15 29
5 Viitorul Vetiş 15 25
6 Speranța Halmeu 16 24
7 Sportul Botiz 15 23
8 Șoimii Mădăras 13 21
9 Victoria Apa 16 21
10 Viile Satu Mare 15 19
11 Venus Dumbrava 16 14
12 Voinţa Lazuri 16 12
13 Someşul Odoreu 15 12
14 Atletic Craidorolț 15 9
Team
Played Points
1 Real Andrid 15 35
2 Viitorul Lucaceni 16 31
3 Fortuna Căpleni 15 30
4 Victoria Tiream 16 26
5 Unirea Pişcolt 16 24
6 Frohlich Foieni 16 22
7 Recolta Sanislău 16 21
8 Schamagosch Ciumeşti 16 21
9 AS Căpleni 15 20
10 Schwaben Kalmandi Cămin 15 19
11 Olimpia Domăneşti 16 18
12 Stăruinţa Berveni 16 17
13 Vulturii Santău 2013 14 15
14 AS Ghenci 16 7
Team
Played Points
1 Cetate Ardud 15 38
2 Luceafărul Decebal 14 37
3 Speranța Bogdand 14 24
4 Prietenia Crucişor 15 23
5 Platanul Marna 15 22
6 Kneho Urziceni 13 21
7 Olimpia Căuaş 15 21
8 Recolta Dorolț II - Dara 15 20
9 Codreana Homoroade 12 19
10 Ugocea Porumbeşti 13 17
11 Gloria Moftinu Mare 13 17
12 Egri Sasok Agriş 15 17
13 Unirea Bercu 15 13
14 Recolta Turulung 14 11
15 Dacia Supur 14 9