Imprimă această pagină

Liga 4 Elite | Egal spectaculos între Turul Partium și Talna Oraşu Nou

Echipa pregătită de Csik Tibor a înregistrat în această după-amiază al treilea rezultat de egalitate al sezonului.

După rezultatele de egalitate, 1-1, înregistrate cu Știința Beltiug și AFC Căpleni, astăzi Turul Partium a remizat, 2-2, cu Talna Oraşu Nou.

Talna a deschis scorul în ultimul minut de joc al primei reprize, Novoselenski Eugen transformând o lovitură de pedeapsă și stabilind scorul pauzei. La mijlocul reprizei secunde, gazdele au întors rezultatul în doar două minute, căpitanul Turului, Svarczkopf Istvan, egalând în minutul 66, iar după două minute Santai Szabolcs a adus Turul în avantaj. Cu un sfert de oră înainte de finalul jocului, Novoselenski Eugen reușește dubla și stabilește scorul final al meciului, 2-2.

Liga 4 Elite | Etapa 7 | Turul Partium 2 - 2 Talna Oraşu Nou (0-1)

Marcatori: Svarczkopf Istvan, Santai Szabolcs/Novoselenski Eugen (2);

Arbitru: Pop Lucian;

Asistenți: Neichi Sergiu și Reday Arpad;

Observator: Petz Istvan;

Turul Partium: Daniel Oșan - Balla Henrik, Angelo Foitoș, Santai Szabolcs, Forgacs Darius, Florin Puți, Svarczkopf Istvan (cpt.), Varga Mate, Corint Rolland, Murvai Martin, Kosa Kristof;

Rezerve: Fecser Mark - Kanalos Tony, Sergiu Pribilean, Adrian Sabou, Jakab Kristian, Magyar Abel, Beniamin Dobie;

Antrenor: Csik Tibor;

Talna Oraşu Nou: Daniel Miclea - Ianis Bumbac, Radu Zaharia, Gabriel Costea, Marian Demian, Casian Bere, Michel Fedorca, Novoselenski Eugen, Erdei Sandor (cpt.), Vlad Negrean, Bogdan Faur;

Rezerve: Balla Edward, Bute Janos, Condrat Marcus, Claudiu Opriș, Gabriel Chențean;

Antrenor: Ioan Donca;