Peste 130 sportivi au participat la Crosul Centenarului

Evaluaţi acest articol
(3 voturi)

Peste 130 sportivi au participat la etapa județeană a ”Crosului Centenarului” ce s-a desfășurat la Valea Măriei, competiție la care au participat atât elevi cât și seniori.

Crosul a fost organizat de Primăria Orașului Negrești, Inspectoratul Școlar Județean Satu Mare, Direcția Județeană de Sport și Tineret Satu Mare, Asociația Sportivă Olimpus și Comisia  Județeană de Atletism. 

Rezultate cros învățământ gimnazial:

FETE:

Loc I: Medve Monica – Liceul Tehnologic I.G.Andron Negresti Oas- prof.Handrău Ioan

Loc II: Paul Andreea – Liceul Tehnologic I.G.Andron Negresti Oas- prof.Handrău Ioan

Loc III: Halasz Krisztina – Liceul Tehnologic I.G.Andron Negresti Oas- prof.Handrău Ioan

Loc IV: Butean Mara - Colegiul National Mihai Eminescu Satu Mare –prof.Popdan Gheorghe 

BĂIEȚI:

Loc I: Matioc Raul - Sc. Gimn Lucian Blaga Satu Mare- prof.Kiss Raluca

Loc II: Rostas Marian - Sc. Gimn Botiz – prof.Igna Ramona

Loc III: Pop Vasile -  Liceul Tehnologic I.G.Andron Negresti Oas –prof.Handrău Ioan

Loc IV: Rusu Andrei: Sc. Gimn Barsau de Sus – prof.Flontaș Ioan

 

Rezultate cros învățământ liceal:

FETE:

Loc I: Kinczel Antonia - Lic Teoretic Carei – prof.Herman Csaba

Loc II: Purguly Viktoria - LPS Satu Mare – prof.Macarie Horea

Loc III: Andriuca Iulia - Liceul Teoretic Negresti Oaș-prof.Achim Ovidiu

Loc IV: Varhaniovschi Denisa - Colegiul National Ioan Slavici Satu Mare-prof.Rogojan Daniela

BĂIEȚI:

Loc I: Medve David - Colegiul National Doamna Stanca-prof.Toma Cătălin

Loc II: Saveanu Daniel – Colegiul Tehnic de Telecomunicații Ion. I.C. Bratianu Satu Mare-prof.Pop Florin

Loc III: Oros Gabriel - Colegiul Tehnic de Telecomunicații Ion. I.C. Bratianu Satu Mare- Pop Florin

Loc IV: Lisca Dan - Liceul Teoretic Negresti Oaș -prof.Achim Ovidiu

 

Categoria 19-35 ani:

Senioare:

Loc I: Serghianca Simina - Vama

Loc II: Fernea Ancuta - Satu Mare

Loc III: Hrihorisan Felicia - Satu Mare

Seniori:

Loc I: Stan Sergiu - Negresti Oas

Loc II: Bud Viorel - Negresti Oas.

Loc III: Handrău Ioan – Negrești Oaș

Festivitatea de premiere a fost efectuată de Aurelia Fedorca primarul orașului Negrești Oaș, Constantin Fanea viceprimarul orașului Negrești Oaș și Sabău Svegler Mihai inspector de specialitate la ISJ Satu Mare.

Sportivii clasați pe primul loc vor reprezenta județul Satu Mare la etapa finală care se va desfășura în aprilie 2019.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Lasă un comentariu

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii