Bianca Benea (CSM Oradea) a cucerit azi Cupa României la spadă feminin individual, după ce s-a impus în finala disputată în compania Alexandrei Predescu (CSA Steaua București), scor 15-11. Medaliile de bronz au fost adjudecate de Erica Badea (CSA Steaua București) și Ana Tomșa (CS Satu Mare).