banner energy kardio club

Bianca Benea (CSM Oradea) a cucerit azi Cupa României la spadă feminin individual, după ce s-a impus în finala disputată în compania Alexandrei Predescu (CSA Steaua București), scor 15-11. Medaliile de bronz au fost adjudecate de Erica Badea (CSA Steaua București) și Ana Tomșa (CS Satu Mare).

Sătmăreanul Mézinger Márton a câștigat trofeul Cupei României la spadă masculin juniori, după o finală disputată în compania lui Florin Mirică (CS Farul Constanța) și câștigată cu scorul de 15-13.

După performanța de ieri obținută de Alex Oroian în concursul masculin, nici fetele nu s-au lăsat mai prejos, iar astăzi, în concursul feminin, sătmărencele Greta Vereș și Amalia Tătăranu au urcat și ele pe podium la Cupa României la spadă.

După ce ieri a urcat pe treapta a treia a podiumului la ediția a IX-a a Trofeului Alfredo Bachelli, astăzi, Adrian Szilagyi a obținut medalia de bronz la Cupa României – seniori, individual.

De joi și până duminică, în Sala Alexandru Csipler din Satu Mare spadasinii/spadasinele juniori și cadeți s-au luptat pentru Cupa României.

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii