banner energy kardio club

Scrimă | Sătmărencele au câștigat medaliile de argint la Campionatul Național de spadă

Evaluaţi acest articol
(1 Vot)

Spadasinele de la CS Satu Mare 1 (Teodora Coste, Ilyes Jazmin, Kurtinecz Johanna, Ana Tomșa) au încheiat pe locul 2 întrecerea pe echipe a Campionatului Național de spadă.

spada echipe cs satu mare 2

Sătmărencele au fost învinse în marea finală a competiției de echipa Stelei București (Emma Șonț, Alexandra Predescu, Natalia Constantin, Daria Stănciulescu), care, de altfel, au dominat și întrecerea de sâmbătă la individual, Emma Șonț a devenit campioană, după ce și-a învins în finală colega de club, Daria Stănciulescu, scor 15-11. Pe podium a urcat și Alexandra Predescu.

spada echipe cs satu mare 1

Pe tabloul de opt, fetele de la CS Satu Mare 1 au trecut cu scorul de 45-17 de colegele de club CS Satu Mare 2 (Haller Anna, Kurtinecz Julia, Sophia Petroșianu, Silaghi Erika), în semifinale au învins CSU Târgu Mureș (45-34), iar în marea finală au fost învinse cu 45-18 de Steaua București.

CS Satu Mare 2 a încheiat competiția pe locul 6.

spada echipe cs satu mare 3

Clasament final Campionatul Național de spadă:

  1. CSA Steaua București

  2. CS Satu Mare 1

  3. CSM Oradea

  4. CSU Târgu Mureș

  5. CS Universitatea Craiova 1

  6. CS Satu Mare 2

  7. CS Universitatea Craiova 2

  8. LPS Craiova

  9. CS Universitatea Craiova 3

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Lasă un comentariu

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii