Spadasinele de la CS Satu Mare 1 (Teodora Coste, Ilyes Jazmin, Kurtinecz Johanna, Ana Tomșa) au încheiat pe locul 2 întrecerea pe echipe a Campionatului Național de spadă.

Sătmărencele au fost învinse în marea finală a competiției de echipa Stelei București (Emma Șonț, Alexandra Predescu, Natalia Constantin, Daria Stănciulescu), care, de altfel, au dominat și întrecerea de sâmbătă la individual, Emma Șonț a devenit campioană, după ce și-a învins în finală colega de club, Daria Stănciulescu, scor 15-11. Pe podium a urcat și Alexandra Predescu.

Pe tabloul de opt, fetele de la CS Satu Mare 1 au trecut cu scorul de 45-17 de colegele de club CS Satu Mare 2 (Haller Anna, Kurtinecz Julia, Sophia Petroșianu, Silaghi Erika), în semifinale au învins CSU Târgu Mureș (45-34), iar în marea finală au fost învinse cu 45-18 de Steaua București.
CS Satu Mare 2 a încheiat competiția pe locul 6.

Clasament final Campionatul Național de spadă:
-
CSA Steaua București
-
CS Satu Mare 1
-
CSM Oradea
-
CSU Târgu Mureș
-
CS Universitatea Craiova 1
-
CS Satu Mare 2
-
CS Universitatea Craiova 2
-
LPS Craiova
-
CS Universitatea Craiova 3