Spadă | Alex Oroian a câștigat titlul de campion național la spadă, iar Szilágyi Adrian medalia de bronz

(4 voturi)

Rezultate excelente pentru sportivii de la CSM Satu Mare la Campionatul Național de Spadă, care se desfășoară în Sala de Scrimă "Alexandru Csipler" din Satu Mare.

alex oroian campion national

Astfel, la finalul întrecerii la care au participat 49 de sportivi de la 12 cluburi din țară, patru dintre primii șase sportivi sunt de la CSM Satu Mare.

Alex Oroian a câștigat titlul de campion național la spadă, Szilágyi Adrian a câștigat medalia de bronz, Adrian Dabija s-a clasat pe locul 5, iar Szep Marton pe locul 6.

alex oroian campion national 1

Ceilalți sportivi sătmăreni s-au clasat pe următoarele locuri: Mezinger Marton (CS Satu Mare) - locul 18, Nagy Lehel (CSM Satu Mare) - locul 24, Luca Gurza (CS Satu Mare) - locul 30, Tudor Surducan (CS Satu Mare) - locul 32, Szabo Szabolcs (CS Satu Mare) - locul 33, Norbert Pal (CS Satu Mare) - locul 35, Anton Cîmpan (CS Satu Mare) - locul 36, Răzvan Nojea (CS Satu Mare) - locul 42 și Nicolas Pop (CS Satu Mare) - noul 48.