banner energy kardio club

România A, reprezentativa secundă a României, va participa la „Toyota Challenge 2026 Africa Euro Series”, competiție ce va avea loc între 5 -14 iunie în Africa de Sud la Bloemfontein, pe Toyota Stadium.

Echipa națională de rugby a României a cedat, la mare luptă, finala mică a Campionatului European, contra Spaniei, scor 29-23.

Echipa naționala de rugby a României a cedat astăzi, la Tbilisi, în  semifinalele Campionatului European de rugby contra selecționatei Georgiei, deținătoarea en-titre a titlului continental cu 53-30 (15-9). Stejarii vor juca astfel pentru medaliile de bronz ale competiției, pe 15 martie, la Madrid, pe Estadio Ontime Butarque Leganés, de la ora 17:00 (ora României) cu Spania, care a fost învinsă astăzi de Portugalia, la Lisabona, cu 26-7.

Duminică seară, la Iași, pe Stadionul „Emil Alexandrescu”, echipa națională de rugby a României a reușit o primă victorie în actuala ediție a Campionatului European. Stejarii s-au impus în fața unui adversar incomod, în creștere, Belgia, cu 23-6 (6-6).

Echipa naționala de rugby a României a pierdut surprinzător primul meci al ediției 2026 a Campionatului European, fiind învinsă de Germania cu 30-24 (6-14), la Heidelberg.

Echipa naționala de rugby a României întâlnește duminică, 8 februarie, în primul meci al ediției 2026 a Campionatului European, Germania. Partida are loc la Heidelberg, pe Stadionul Fritz-Grunebaum-Sportpark, de la ora 17:00, ora României.

Echipa naționala de rugby a României va debuta în sezonul 2026 al Campionatului European pe 8 februarie, într-un meci cu Germania, pe care îl va disputa în deplasare, la Kassel.

Echipa naționala de rugby a României începe pregătirea pentru Campionatul European 2026 încă de la debutul noului an, cu un stagiu la INSEP Paris. Stejarii vor disputa primul meci în competiția europeană pe 8 februarie, în deplasare, cu Germania.

Echipa naționala de rugby a României a pierdut în această seară, în cel de-al treilea test din „Kaufland Games Trilogy”, cu 31-21 (14-7), în fața echipei Uruguay. Stejarii termină astfel seria celor trei meciuri din luna noiembrie, cu o victorie și două înfrângeri.

Echipa națională de rugby a României a pierdut sâmbătă seară, meciul cu SUA, al doilea din „Kaufland Games Trilogy”, fiind învinsă cu 26-18 (16-8). Oaspeții câștigă astfel și Cupa Pershing, trofeu care se pune în joc între cele două echipe. Săptămâna trecută, România a învins Canada, în meciul de deschidere al „Kaufland Games Trilogy”, iar sâmbătă viitoare, România întâlnește Uruguay, în ultimul meci din luna noiembrie.

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii