banner energy kardio club

Judo | George Ilie, campion național la U23. Au mai urcat pe podium Adina Micaș, Paula Paștiu și Antonio Ilie

Evaluaţi acest articol
(1 Vot)

Sala ”Ecaterina Both” din municipiul Satu Mare a găzduit astăzi Finala Campionatului Național Individual U23 la judo, competiție la care judoka sătmăreni au obținut rezultate foarte bune. Cel mai bun rezultat a fost obținut de George Ilie (ctg.90 kg), care a devenit campion national, învingându-și toți adversarii prin ippon.

judo u23 george ilie campion national 1

Adina Micaș (ctg.78 kg) a obținut titlul de vicecampioana națională, iar Paula Paștiu (ctg.+78 kg) și Antonio Ilie (ctg.+100 kg) au câștigat medalii de bronz.

În cadrul categoriei 66 kg, Dragoș Polgar s-a clasat pe locul VII.

judo u23 george ilie campion national 2

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Lasă un comentariu

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii