La competiție a participat o delegație sătmăreană condusă de antrenorul Marian Halas și alcătuită din opt judoka, trei dintre ei reușind să câștige medalii.
Astfel, Adina Micaș (categ. 78 kg), Antonio Ilie (categ. 100kg) și Miguel Codreanu au câștigat medalii de bronz, iar Dragoș Polgar s-a clasat pe locul 4.

















