Adina Micaş a participat la finalul săptămânii trecute alături de lotul național al României la Campionatul Balcanic U18 de la Krusevo (Macedonia) și a avut o evoluţie foarte bună, câștigând două medalii de argint.
Sportiva pregătită de antrenorul Marian Halas a ajuns în finala concursului individual la categoria de +78kg și a reușit să-și câștige toate meciurile în proba pe echipe, devenind vicecampioană Balcanică la categoria U18 alături de echipa României.