Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
Etapa zonală a Olimpiadei Naţionale a Sportului Şcolar la fotbal organizată la Baia Mare a fost câștigată de echipa LPS Satu Mare.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Sindicatul mondial al fotbaliștilor profesioniști FIFPro aniversează 50 de ani de existență în anul 2015. Cu această ocazie, va organiza un turneu al jucătorilor fără contract – ediție aniversară, la care este invitată să participe și România

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
În urma rezultatelor înregistrate în ultima etapă din Liga a IV-a Elite finalul de campionat devine foarte interesant deoarece sunt implicate trei echipe cu șanse reale la titlu.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
După un parcurs bun în acest campionat în care a pierdut un singur meci, la Negrești, liderul din Liga a IV-a, seria A, Dacia Medieșu Aurit a fost învins pe teren propriu de Unirea Păulești cu scorul de 2-1, după ce săptămâna trecută a pierdut cu același scor și la Crucișor.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Etapă cu goluri multe în acest weekend în meciurile din Liga a V-a. Nu mai puțin de 46 de goluri s-au înscris în cele două serii, 23 dintre ele s-au marcat în cele 4 meciuri din seria A restul de înscriindu-se în seria B.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Ieri, la Baza Primavera - Club Campionii s-a desfășurat Turneul Primavera pentru copii născuți în anul 2006. La această competiție au participat 8 echipe din Satu Mare, Șimleu Silvaniei, Zalău și Cluj, meciurile s-au jucat după regulamentul turneului “Gheorghe Ola” cu 5 jucători de câmp + portar, durata unui joc a fost de 20 min.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Astăzi s-a jucat prima etapă din returul play-off-ului Ligii a II-a, Seria a II-a în care FC Olimpia Satu Mare a jucat în deplasare la Unirea Tărlungeni. ”Galben-albaștrii” au pierdut meciul cu scorul de 2-1 la pauză rezultatul fiind egal, 1-1.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Meciul de ”elită” dintre FC Olimpia II Satu Mare - Luceafărul Decebal este capul de afiș al etapei a XXI-a din Liga a IV-a, meci ce va fi arbitrat de o brigadă de arbitri ce-l va avea la centru pe Ovidiu Mazilu iar la cele două margini se vor afla arbitri asistenți din Liga I.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

La meciurile din Liga a IV-a Seria A - etapa a XVII-a și Seria B - etapa a XXI-a (09/10mai 2015), au fost delegați următorii arbitri și observatori:

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

La meciurile din Liga a V-a Seria A - play-off /play-out și Seria B - etapa a XVII-a (10 mai 2015), au fost delegați următorii arbitri și observatori:

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Sâmbătă, la Baza Primavera-Club Campionii se va desfășura Tureul Primavera pentru copii născuți în anul 2006. La această competiție vor participa 8 echipe din Satu Mare, Șimleu Silvaniei, Zalău și Cluj,  meciurile se vor juca după regulamentul trurneului “Gheorghe Ola” cu 5 jucători de câmp + portar, durata junui joc fiind de 20 min. Organizatorii vor premia echipele clasate pe primele trei locuri cu diplome, medalii si cupe iar celelalte echipe vor primi diplome de participare.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Astăzi s-au disputat meciurile restante din turul III al Cupei României-etapa județeană. Recolta Dorolț a câștigat meciul de la Lipău datorită golului marcat de Rebegea Ciprian în ultimul minut al meciului iar Schwaben Kalmandi Cămin a câștigat cu 4-3 după un meci foarte frumos la Carei contra echipei de old-boys a celor de la FCM Victoria Carei.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Comisia de disciplină a Asociaţiei Judeţene de Fotbal Satu Mare a aplicat 23 de etape de suspendare jucătorilor care au fost eliminați în meciurile din weekendul trecut. Câte 6 etape de suspendare au primit jucătorii ROSTAS ROMI (Victoria Petrești), MADARASZ JANOS (Kneho Urziceni) și MOLNAR DAVID (Recolta Sanislău) în timp ce ACIU ADRIAN (Speranța Halmeu) și SOPONAR ANDREI (Dari Lipău) au fost suspendați câte 2 etape iar CHIORAN BENJAMIN ANDREI (Voința Babța) va sta un singur meci.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Real Madrid va juca în această seară cu Juventus, în turul semifinalei UEFA Champions League.

Juventus - Real Madrid, echipele de start:


Juventus: Buffon - Lichtsteiner, Bonucci, Chiellini, Evra - Marchisio, Pirlo, Sturaro - Vidal - Tevez, Morata.

Real Madrid: Casillas - Carvajal, Varane, Pepe, Marcelo - Kroos, Ramos - Bale, Isco, Rodríguez - Ronaldo

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Mâine în fotbalul județean sunt programate șase meciuri din Cupa României, faza județeană. Olimpia II va juca la Dumbrava pentru a accede în faza superioară a competiției, Recolta Dorolț joacă la Lipău, Energia Negrești joacă acasă cu Victoria Apa iar Micula va juca contra echipei antrenate de Zoli Ritli, Ugocea Porumbești.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
În premieră, Federația Română de Fotbal a organizat săptămâna trecută la Satu Mare acţiunea de selecţie pentru copiii născuți în anul 2001, U14, la care au participat cei mai buni 44 de copii de la cluburile din județele Satu Mare și Maramureș.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
După ploaia de goluri înregistrată ieri la Vetiș unde Unirea Tășnad a câștigat cu 7-4, astăzi s-au marcat încă 25 de goluri în cele patru meciuri jucate în etapa a XX-a a Ligii a IV-a Elite.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Astăzi, la Crucișor, Dacia Medieșu Aurit a pierdut primul meci după 9 etape în care nu a fost învinsă în Liga a IV-a, seria A.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Astăzi în Liga a V-a s-au jucat meciurile etapei a II-a din play-off și play-out în seria A și etapa a XVI-a din seria B. Olimpia Căuaș a câștigat cu 4-3 meciul de pe teren propriu jucat împotriva celor de la Platanul Marna în timp ce Victoria Tiream a câștigat în deplasare la Ghenci. În play-out s-a jucat doar meciul de la Craidorolț unde gazdele au fost învinse de Cheși Hodod cu scorul de 4-1, meciul dintre Sătmăel și Supur fiind amânat.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Juventus Torino a câştigat al 31-lea titlu de campioană a Italiei la fotbal, al patrulea la rând, câștigând sâmbătă, în etapa a 34-a, pe terenul Sampdoriei Genova cu scorul de 1-0.Golul victoriei a fost marcat de Arturo Vidal, în minutul 32.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
energy kardio club mai

Clasamente fotbal județean

  1. ELITE
  2. Liga 4 A
  3. Liga 4 B
  4. Liga 5
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Crasna Moftinu Mic 16 12 4 0 43 10 20 20 40
2 Ştiinţa Beltiug 16 12 1 3 42 25 19 18 37
3 Talna Oraşu Nou 16 11 1 4 51 19 18 16 34
4 Energia Negreşti 15 10 3 2 33 16 21 12 33
5 CSM Victoria Carei 17 10 2 5 39 19 19 13 32
6 Recolta Dorolţ 17 6 5 6 34 25 13 10 23
7 Turul Micula 16 6 4 6 44 29 14 8 22
8 Voinţa Babţa 16 5 2 9 35 39 7 10 17
9 Voinţa Doba 15 2 1 12 23 53 4 3 7
10 FC Certeze 16 1 2 13 15 72 4 1 5
11 Dari Lipău 16 0 1 15 10 62 0 1 1
Team
Played Points
1 Unirea Păulești 21 52
2 Someşul Oar 19 44
3 Dacia Medieşu Aurit 21 40
4 AS Livada 19 33
5 Viitorul Vetiş 19 31
6 Speranța Halmeu 21 31
7 Șoimii Mădăras 19 25
8 Victoria Apa 20 24
9 Sportul Botiz 20 24
10 Atletic Craidorolț 20 22
11 Voinţa Lazuri 21 22
12 Viile Satu Mare 20 19
13 Venus Dumbrava 20 18
14 Someşul Odoreu 20 14
Team
Played Points
1 Real Andrid 20 45
2 Viitorul Lucaceni 21 44
3 Fortuna Căpleni 19 34
4 AS Căpleni 20 33
5 Schamagosch Ciumeşti 21 32
6 Unirea Pişcolt 21 32
7 Frohlich Foieni 21 32
8 Victoria Tiream 21 30
9 Schwaben Kalmandi Cămin 20 27
10 Recolta Sanislău 21 22
11 Stăruinţa Berveni 21 21
12 Olimpia Domăneşti 21 20
13 Vulturii Santău 2013 17 17
14 AS Ghenci 20 7
Team
Played Points
1 Luceafărul Decebal 18 49
2 Cetate Ardud 19 45
3 Platanul Marna 20 31
4 Kneho Urziceni 17 31
5 Recolta Dorolț II - Dara 19 29
6 Olimpia Căuaş 19 27
7 Prietenia Crucişor 19 26
8 Codreana Homoroade 15 25
9 Speranța Bogdand 18 24
10 Unirea Bercu 20 23
11 Ugocea Porumbeşti 16 20
12 Gloria Moftinu Mare 18 19
13 Egri Sasok Agriş 17 17
14 Recolta Turulung 18 15
15 Dacia Supur 19 9