Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Noul sezon al Ligii 3 va începe în weekendul 25-26 august.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

În cadrul ședinței Comitetului Executiv al FRF de azi a fost aprobat calendarul competițional pentru noul sezon al Ligii 2 Casa Pariurilor.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Întrunit luni, 4 iunie, la Casa Fotbalului, Comitetul Executiv al FRF a decis ca Supercupa României să aibă loc sâmbătă, 14 iulie, pe arena "Ion Oblemenco", din Craiova.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Sătmăreanul Florin Gardoș a semnat cu Universitatea Craiova un contract valabil pe doi ani, începând cu data de 1 iulie 2018.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Duminică s-au jucat meciurile etapei a XXIII-a din Liga 5, etapă în care Luceafărul Decebal a bifat a 11 victorie consecutivă din acest an și este foarte aproape de promovarea în Liga 4.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Sâmbătă și duminică s-au disputat meciurile etapei a XXIII-a din cele două serii ale ligii a IV-a, etapă în care s-au marcat foarte multe goluri.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Sâmbătă și duminică s-au jucat meciurile etapei a XX-a din liga de elită a fotbalului județean sătmărean, etapă în care Energia Negreşti este singura echipă care a câștigat în deplasare, Ştiinţa Beltiug și Crasna Moftinu Mic s-au impus în jocurile de pe teren propriu, iar duelul dintre Micula și Dorolț s-a încheiat la egalitate 1-1.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Câștigătoarea campionatului județean sătmărean de juniori C (U15), LPS Satu Mare a participat în perioada 31 mai - 3 iunie la faza zonală ce s-a desfășurat pe stadionul Victoria Someșeni (Cluj-Napoca) și a fost organizat FC CFR 1907 Cluj.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Dunărea Călărași este campioana Ligii 2, după ce în ultima etapă s-a impus pe terenul celor de la Metaloglobus, 2-0 (Cristian Puşcaş, min. 21 şi Bodo Kanda min. 43), reușind să păstreze avansul față de AFC Hermannstadt, cealaltă formație care a reușit să promoveze direct în Liga 1.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

La 40 de ani, Bogdan Lobonț a decis să își încheie cariera de jucător la partida România – Finlanda care se dispută pe 5 iunie, ora 20:30, pe stadionul “Ilie Oană” din Ploiești.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Sâmbătă dimineață, în primul meci al etapei a XX-a  din liga de elită a fotbalului județean sătmărean, pe terenul din Orașu Nou, Talna a primit vizita celor de la Energia Negrești.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Sâmbătă și duminică sunt programate meciurile etapei a XX-a din liga de elită a fotbalului județean sătmărean, respectiv jocurile etapei a XXIII-a din cele două serii ale ligii a IV-a și a V-a.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Ieri și astăzi s-au jucat primele trei meciuri din sferturile de finală ale Cupei României - faza județeană, Știința Beltiug și Talna Orașu Nou fiind primele echipe calificate în semifinalele competiției după victoriile cu Luceafărul Decebal, respectiv Energia Negrești, iar astăzi CSM Victoria Carei a învins la scor de neprezentare Codreana Homoroade.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Astăzi, în cadrul ședinței ordinare a Consiliul Local Satu Mare a fost votat proiectul de hotărâre privind ”aprobarea contractului de asociere între Municipiul Satu Mare, Liceul cu Program Sportiv și Federația Română de Fotbal”.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Cu ocazia zilei internationale a Copilului, Asociația Fotbal Club Unirea Tășnad, în colaborarea cu Primăria Orașului Tășnad, beneficiind și de sprijinul unor societăți comerciale din Tășnad, organizează ”Cupa 1 Iunie la fotbal”. 

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Astăzi s-au jucat primele două meciuri din sferturile de finală ale Cupei României - faza județeană, Știința Beltiug și Talna Orașu Nou fiind primele echipe calificate în semifinalele competiției.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Echipa Liceului Teoretic ”Ioan Buteanu” Șomcuta Mare a câștigat prima ediție a Campionatului Gimnaziilor la fotbal feminin, competiție lansată în primăvara acestui an de Asociația Județeană de Fotbal Maramureș, iar pe locul doi s-a clasat Școala Gimnazială Bârsău de Sus, echipă pregătită de vicepreședintele AJF Satu Mare, Constantin Por și profesorul Ioan Flontaș.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Miercuri și joi se joacă primele trei meciuri din sferturile de finală ale Cupei României - faza județeană, iar miercurea viitoare (6 iunie) vom afla ultima echipă calificată în semifinalele competiției.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

În acest weekend s-au jucat meciurile etapei a XIX-a din liga de elită a fotbalului județean sătmărean, etapă în care gazdele au câștigat toate meciurile, primele trei echipe din fruntea clasamentului fiind învinse.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
energykardioclubiunie

Clasamente fotbal județean

  1. ELITE
  2. Liga 4 A
  3. Liga 4 B
  4. Liga 5
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Energia Negreşti 20 15 3 2 52 19 30 18 48
2 Crasna Moftinu Mic 20 14 5 1 50 13 24 23 47
3 Ştiinţa Beltiug 19 13 2 4 56 35 22 19 41
4 Talna Oraşu Nou 18 11 1 6 55 25 18 16 34
5 CSM Victoria Carei 19 10 2 7 40 26 19 13 32
6 Recolta Dorolţ 20 8 6 6 42 26 19 11 30
7 Voinţa Babţa 20 8 2 10 49 48 16 10 26
8 Turul Micula 19 6 7 6 50 35 16 9 25
9 Voinţa Doba 20 4 1 15 33 75 10 3 13
10 FC Certeze 19 2 2 15 18 79 4 4 8
11 Dari Lipău 20 0 1 19 10 74 0 1 1
Team
Played Points
1 Unirea Păulești 26 67
2 Someşul Oar 25 53
3 Dacia Medieşu Aurit 26 53
4 Speranța Halmeu 26 43
5 Viitorul Vetiş 24 40
6 AS Livada 26 37
7 Victoria Apa 25 34
8 Șoimii Mădăras 24 32
9 Atletic Craidorolț 25 31
10 Sportul Botiz 25 30
11 Voinţa Lazuri 26 24
12 Venus Dumbrava 26 23
13 Viile Satu Mare 25 22
14 Someşul Odoreu 25 20
Team
Played Points
1 Real Andrid 26 58
2 Viitorul Lucaceni 26 50
3 AS Căpleni 26 48
4 Frohlich Foieni 26 42
5 Schamagosch Ciumeşti 26 41
6 Unirea Pişcolt 25 41
7 Fortuna Căpleni 24 40
8 Victoria Tiream 26 36
9 Schwaben Kalmandi Cămin 26 34
10 Recolta Sanislău 26 29
11 Vulturii Santău 2013 23 27
12 Stăruinţa Berveni 26 22
13 Olimpia Domăneşti 25 21
14 AS Ghenci 25 10
Team
Played Points
1 Luceafărul Decebal 23 62
2 Cetate Ardud 24 55
3 Recolta Dorolț II - Dara 23 39
4 Kneho Urziceni 21 38
5 Platanul Marna 24 37
6 Prietenia Crucişor 24 36
7 Codreana Homoroade 21 35
8 Speranța Bogdand 22 30
9 Olimpia Căuaş 23 30
10 Unirea Bercu 24 27
11 Egri Sasok Agriş 22 26
12 Ugocea Porumbeşti 21 24
13 Gloria Moftinu Mare 24 24
14 Recolta Turulung 23 18
15 Dacia Supur 23 9

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii