ultima din acest an, ultimele două meciuri din turul III al Cupei României - faza județeană și un meci restant din etapa a X-a al Ligii a IV-a, seria A în care se vor întâlni ocupantele locurilor doi și trei, iar învingătoarea va încheia turul pe poziția secundă a clasamentului seriei A.
Meciurile din ultima etapă a Ligii a V-a nu vor influența partea superioară a clasamentului, indiferent de rezultatele pe care le vor înregistra liderul Speranța Halmeu, FC Certeze sau Egri Sasok Agriș, cele trei echipe vor încheia anul 2015 în această ordine.
Programul și oficialii meciurilor din acest weekend:
Liga a V-a, etapa a XIII-a, 22 noiembrie
Duminică, 22 noiembrie:
• AS Ghenci - AS CS Cetate Ardud II (ora 14:00)
Arbitri: Raț Sebastian, Girați Cristian, Pop Emanuel
Observator: Torok Zoltan
• Crasna Craidorolț - Prietenia Crucişor (ora 14:00)
Arbitri: Petruț Sebastian, Deac Vlad, Sulyok Adrian
Observator: Stoica Viorel
• Platanul Marna - FC Certeze (ora 14:00)
Arbitri: Bogdan Răzvan, Bauer Iosif, Kovacs Patrick
Observator: Ciarnău Nicolae
• Gloria Moftinu Mare - Olimpia Căuaş (ora 14:00)
Arbitri: Câmpan Mircea, Petreuș Gheorghe, Surd Bogdan
Observator: Iuhas Ioan
• Dacia Supur - Chesi Hodod (ora 14:00)
Arbitri: Chiș Florin, Peter Alin, Iuhasz Tibor
Observator: Petz Istvan
• Speranța Halmeu - Unirea Bercu (ora 14:00)
Arbitri: Rebegea Ciprian, Turbuț Darius, Koszor Gabor
Observator: Păduraru Valentin
• Egri Sasok Agriş - Victoria Tiream (ora 14:00)
Arbitri: Bathory Ștefan, Mihai Marius, Man Cătălin
Observator: Borz Ionel
• Recolta Dorolț II - Înfrățirea Tarna Mare, neprogramat
• Voința Sătmărel stă
Liga a IV-a, seria A, meci restant din etapa a X-a:
• Dari Lipău – AS Livada (duminică, ora 12,00 și 14,00)
Arbitri: Pop Lucian, Moisa Florin, Miron Ciprian
Observator: Dumitraș Gheorghe
PROGRAM Cupa României - faza județeană, turul III
• Recolta Dorolț - Dacia Medieșu Aurit (duminică, ora 14,00)
Arbitri: Dragoș Bogdan, Pinter Daniel, Hasna Mihail
Observator: Pataki Zoltan
• Fortuna Căpleni – Someșul Oar (sâmbătă, ora 14.00)
Arbitri: Hariș Armin, Costea Dănuț, Tăbăcaru Sergiu
Observator: Kuki Carol