Liga 5 | Olimpia MCMXXI a învins Unirea Bercu și s-a calificat în finala campionatului

În această după amiază, pe terenul din Dorolț s-a jucat prima semifinală a campionatului ligii a cincea sătmărene între Olimpia MCMXXI Satu Mare și Unirea Bercu.

Jucătorii Olimpiei s-au impus fără probleme, cu scorul de 9-0, după ce la pauză au condus cu 3-0. Meciul a început cu un penalty ratat de Unirea Bercu, după care sătmărenii au început să marcheze, Filimon și o dublă a lui Florin Puți stabilind scorul pauzei. 

În repriza secundă, golgheterul Olimpiei, Florin Puți, a mai marcat de trei ori, Sergiu Pop și Mihai Sician au marcat câte un gol, iar oaspeții au înscris și ei un gol, însă în propria poartă.

Olimpia a câștigat cu 9-0 și s-a calificat în finală, unde va întâlni Voința Turț, care s-a impus pe terenul celor de la Olimpia Căuaș cu scorul de 5-2 (4-1).

Liga 5 | Semifinala | Olimpia MCMXXI Satu Mare 9 - 0 Unirea Bercu (3-0)

Marcatori: Gheorghe Filimon, Florin Puți (5), Sergiu Pop, Mihai Sician / autogol;

Arbitri: Bathory Ştefan, Bonţidean Daniel, Zsigrai Cătălin;

Observator: Stoica Viorel;

Olimpia MCMXXI Satu Mare: Adrian Crișan - Nagy Leonard, Răzvan Vonet,  Călin Turșuc (cpt.), Gheorghe Filimon, George Lăpușan, Mihai Sician, Marius Oprea, Sergiu pop, Florin Puți, Denis Chivari;

Rezerve: Vlăduț Duca - Patrick Mitrașca, Marius Mihai, Lakatos Istvan, Boogdan Ile, Nagy Norbert, Ioan Cuth;

Antrenor: Nelu Donca;

Unirea Bercu: Banjamin Varga - Bathori Gyula, Buna Szabolcs, Bucs Denes, Csukat Arnold, Marius Pop, Barabas Szilard, Felician Pintea, Lazin Zsolt, Aranyosi Patrik, Lita Tamas;

Rezerve: Ilonczai Zsombor, Bucs Akos, Kelemen Alex, Fischer Klaus, Csuri Sandor, Lita Levente; 

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Ultima modificare Duminică, 09 Iunie 2019 20:01

Lasă un comentariu

energy kids

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B
Team
Played Points
1 Talna Oraşu Nou 11 30
2 Olimpia MCMXXI Satu Mare 11 28
3 Energia Negreşti 11 28
4 Turul Micula 11 25
5 Speranța Halmeu 11 19
6 Dacia Medieşu Aurit 10 15
7 Victoria Apa 11 13
8 Voinţa Turţ 11 13
9 Voinţa Lazuri 11 8
10 Sportul Botiz 11 7
11 AS Livada 11 4
12 Venus Dumbrava 10 0
Team
Played Points
1 Recolta Dorolţ 10 30
2 Crasna Moftinu Mic 10 27
3 Unirea Păulești 10 24
4 FC Unirea Tăşnad 10 17
5 Someşul Oar 10 14
6 Voinţa Doba 10 13
7 Luceafărul Decebal 10 11
8 Cetate Ardud 10 8
9 Ştiinţa Beltiug 10 7
10 Voinţa Babţa 10 5
11 Viitorul Vetiş 10 2
12 Someşul Odoreu 0 0
Team
Played Points
1 CSM Victoria Carei 14 40
2 AS Căpleni 14 34
3 CSM Satu Mare 11 31
4 Stăruinţa Berveni 14 27
5 Fortuna Căpleni 14 23
6 Recolta Sanislău 14 21
7 Schwaben Kalmandi Cămin 14 20
8 Viitorul Lucaceni 14 16
9 Frohlich Foieni 13 13
10 Victoria Tiream 13 13
11 Schamagosch Ciumeşti 13 11
12 Real Andrid 13 11
13 AS Ghenci 13 7
14 Unirea Pişcolt 14 4

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii