Liga 5 | Olimpia MCMXXI a făcut scorul sezonului, în ultima etapă cu Kneho Urziceni

În această după-amiază, pe Stadionul Olimpia ”Daniel Prodan”, Olimpia MCMXXI a făcut scorul sezonului, în ultima etapă a sezonului regulat, cu Kneho Urzicei.

Jucătorii pregătiți de Nelu Donca au învins cu 12-0 echipa din Urziceni, după ce la pauză aveau un avantaj de ”doar” patru goluri. Norbert Nagy, Marius Oprea, Mihai Sician și Erich Srepler au fost marcatorii primei reprize, în timp ce în repriza secundă Erich Srepler, Patrick Mitrașca și Sergiu Pop au reușit câte o dublă, iar Florin Puti și Istvan Lakatos au marcat câte un gol.

La finalul meciului, conducerea Olimpiei a anunțat că în cutia cu donații s-a strâns suma de 390 lei.

Liga 5 | Seria A | Olimpia MCMXXI Satu Mare 12 - 0 Kneho Urziceni (4-0)

Arbitri: Ciprian Rebegea, Sergiu Neichi și Ionuț Ghencean;

Observator: Ionel Borz;

Olimpia MCMXXI Satu Mare: Adrian Crișan – Sergiu Pop, Razvan Vonet, Bogdan Ile, Geo Filimon, Mihai Sician, Norbert Nagy, Marius Oprea, Marius Mihai, Istvan Lakatos, Erich Srepler

Rezerve: Vlăduț Duca - Nagy Leonard, Denis Chivari, Tursuc Calin, Florin Puti, Patrick Mitrașca;

Antrenor: Nelu Donca;

Kneho Urziceni: Czier David - Mesarosiu Janos, Hasna Mihail, Reszler Balazs, Czier Benjamin, Hozer Keny, Halasz Aron, Madaras Szabolcs, Balazs  Rudolf, Schupler Abel, Schvarcz Gunter;

Rezerve: Solymosi Gergo, Schupler Szabolcs, Strugariu Mugurel, Hasna Claudiu;

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Lasă un comentariu

energy kardio club iunie 2019

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B
Team
Played Points
1 Talna Oraşu Nou 22 60
2 Energia Negreşti 22 60
3 Speranța Halmeu 20 39
4 Turul Micula 20 37
5 Victoria Apa 22 33
6 AS Livada 22 30
7 Dacia Medieşu Aurit 21 28
8 Venus Dumbrava 21 21
9 Voinţa Lazuri 21 20
10 Someşul Odoreu 20 19
11 Sportul Botiz 21 14
12 Egri Sasok Agriş 20 4
Team
Played Points
1 CSM Satu Mare 21 63
2 Ştiinţa Beltiug 21 46
3 Crasna Moftinu Mic 21 44
4 Recolta Dorolţ 21 41
5 Luceafărul Decebal 18 37
6 Voinţa Babţa 19 37
7 Unirea Păulești 20 24
8 Someşul Oar 22 24
9 Cetate Ardud 21 22
10 Viitorul Vetiş 21 13
11 Voinţa Doba 19 9
12 Atletic Craidorolț 22 3
Team
Played Points
1 AS Căpleni 23 60
2 CSM Victoria Carei 23 58
3 Fortuna Căpleni 23 47
4 Schamagosch Ciumeşti 22 46
5 Frohlich Foieni 23 36
6 Real Andrid 23 34
7 Schwaben Kalmandi Cămin 23 28
8 Recolta Sanislău 23 28
9 Unirea Pişcolt 23 24
10 AS Ghenci 23 22
11 Stăruinţa Berveni 23 20
12 Viitorul Lucaceni 23 18
13 Victoria Tiream 23 6
Team
Played Points
1 Olimpia MCMXXI Satu Mare 18 54
2 Olimpia Căuaş 18 31
3 Vulturii Santău 2013 18 29
4 Kneho Urziceni 18 29
5 Gloria Moftinu Mare 18 29
6 Platanul Marna 18 29
7 Termala Dindești 18 28
8 Olimpia Domăneşti 18 17
9 Speranța Bogdand 18 11
10 Dacia Supur 18 3
Team
Played Points
1 Voinţa Turţ 18 47
2 Unirea Bercu 18 34
3 Ugocea Porumbeşti 16 27
4 Codreana Homoroade 16 26
5 Prietenia Crucişor 15 25
6 Recolta Dorolț II 17 22
7 Viile Satu Mare 15 16
8 ACS Turulung 17 16
9 CSM Satu Mare II 15 15
10 Cetate Ardud 17 10

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii