Liga 5 | Seria A | Olimpia MCMXXI a câștigat derby-ul etapei cu Olimpia Căuaș

Evaluaţi acest articol
(3 voturi)

În această după-amiază, pe terenul din Căuaș, s-a jucat derby-ul etapei a XVII-a între ocupantele primelor două locuri din Seria A, Olimpia MCMXXI și Olimpia Căuaș.

Duelul ”Olimpiilor” a fost câștigat de sătmăreni, care s-au impus cu scorul de 7-1, după ce la pauză au condus cu 2-0 prin golurile marcate de George Lăpușan și Florin Puți. În startul reprizei secunde, gazdele au redus din diferență prin Eduard Olah, 1-2, după care sătmărenii au mai înscris de cinci ori prin Nagy Leonard, Mihai Sician, Florin Puți (2) și Sergiu Pop.

Înainte de startul meciului s-a ținut un moment de reculegere în memoria lui Iosif Kalmar. 

De altfel, înainte de începutul fiecărui joc din aceasta etapă se va ține un moment de reculegere în memoria profesorului Iosif Kalmar, fost antrenor al echipelor de seniori şi juniori ale Olimpiei Satu Mare.

Liga 5 | Seria A | Olimpia Căuaș 1 - 7 Olimpia MCMXXI Satu Mare (0-2)

Marcatori: Eduard Olah / George Lăpușan, Florin Puți (3), Nagy Leonard, Mihai Sician și Sergiu Pop;

Arbitri: Matei Claudiu, Bonţidean Daniel, Zsigrai Cătălin;

Observator: Mazilu Ovidiu;

Olimpia Căuaș: Liviu Blidar - Maris Raț, Sebastian Truscai, Dănuț Țineghe, Florin Birou, Erdei Sandu, Gheorghe Marinică, Sorin Tărțan, Eduard Olah, Adrian Lazăr, Dani Gabriel;

Rezerve: Adrian Maxim, Florin Cosma, Florin Mulcuțan, Vasile Mihovici;

Olimpia MCMXXI Satu Mare: Vlăduț Duca - Nagy Leonard, Mihai Marius, Călin Turșuc, Gheorghe Filimon, Mihai Sician, Denis Chivari, Marius Oprea, George Lăpușan, Florin Puți, Erich Srepler;

Rezerve: Sorin Michnea, Bogdan Ile, Patrik Mitrașca, Sergiu Pop, Răzvan Vonet, Nagy Norbert;

Antrenor: Nelu Donca;

 

Program Liga 5, Seria A, etapa 17:

Sâmbătă, 25 mai:

Kneho Urziceni - Olimpia Domăneşti (ora 14:00)

Arbitri: Chiorean George, Chiorean Raul, Turoczi Sergiu;

Observator: Dorca Marcel;

Gloria Moftinu Mare - AS Termala Dindeşti (ora 15:00)

Arbitri: Petruţ Sebastian, Peter Iulian, Danuţ Mihuţ;

Observator: Stoica Viorel;

Platanul Marna - Vulturii Santău (ora 18:00)

Arbitri: Chiorean George, Chiorean Raul, Turoczi Sergiu;

Observator: Lizak Paul;

Dacia Supur - Speranţa Bogdand (amânat)

 

Program, Liga 5, Seria B, etapa 17:

Sâmbătă, 25 mai:

Viitorul Viile SM - Unirea Bercu (ora 17:00)

Arbitru: Matei Claudiu, Bonţidean Daniel, Trella Zoran;

Observator: Gherasim Alexandru;

CSM Satu Mare II - AS Voinţa Turţ (ora 18:00)

Arbitri: Neichi Sergiu, Denis Gherman, Batori Patrick;

Observator: Szabo Arnold;

AS CS Cetate Ardud 800 II  - Prietenia Crucişor (teren Crucişor, ora 18:00)

Arbitri: Kerekes Vasile, Miclăuş Răzvan, Bor Alberto;

Observator: Halici Eugen;

ACS Turulung - Codreana Homoroade (amânat)

Ugocea Porumbeşti - Recolta Dorolţ II (Dara)(amânat)

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Ultima modificare Sâmbătă, 25 Mai 2019 13:21

Lasă un comentariu

energy kardio club iunie 2019

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B
Team
Played Points
1 Talna Oraşu Nou 22 60
2 Energia Negreşti 22 60
3 Speranța Halmeu 20 39
4 Turul Micula 20 37
5 Victoria Apa 22 33
6 AS Livada 22 30
7 Dacia Medieşu Aurit 21 28
8 Venus Dumbrava 21 21
9 Voinţa Lazuri 21 20
10 Someşul Odoreu 20 19
11 Sportul Botiz 21 14
12 Egri Sasok Agriş 20 4
Team
Played Points
1 CSM Satu Mare 21 63
2 Ştiinţa Beltiug 21 46
3 Crasna Moftinu Mic 21 44
4 Recolta Dorolţ 21 41
5 Luceafărul Decebal 18 37
6 Voinţa Babţa 19 37
7 Unirea Păulești 20 24
8 Someşul Oar 22 24
9 Cetate Ardud 21 22
10 Viitorul Vetiş 21 13
11 Voinţa Doba 19 9
12 Atletic Craidorolț 22 3
Team
Played Points
1 AS Căpleni 23 60
2 CSM Victoria Carei 23 58
3 Fortuna Căpleni 23 47
4 Schamagosch Ciumeşti 22 46
5 Frohlich Foieni 23 36
6 Real Andrid 23 34
7 Schwaben Kalmandi Cămin 23 28
8 Recolta Sanislău 23 28
9 Unirea Pişcolt 23 24
10 AS Ghenci 23 22
11 Stăruinţa Berveni 23 20
12 Viitorul Lucaceni 23 18
13 Victoria Tiream 23 6
Team
Played Points
1 Olimpia MCMXXI Satu Mare 18 54
2 Olimpia Căuaş 18 31
3 Vulturii Santău 2013 18 29
4 Kneho Urziceni 18 29
5 Gloria Moftinu Mare 18 29
6 Platanul Marna 18 29
7 Termala Dindești 18 28
8 Olimpia Domăneşti 18 17
9 Speranța Bogdand 18 11
10 Dacia Supur 18 3
Team
Played Points
1 Voinţa Turţ 18 47
2 Unirea Bercu 18 34
3 Ugocea Porumbeşti 16 27
4 Codreana Homoroade 16 26
5 Prietenia Crucişor 15 25
6 Recolta Dorolț II 17 22
7 Viile Satu Mare 15 16
8 ACS Turulung 17 16
9 CSM Satu Mare II 15 15
10 Cetate Ardud 17 10

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii