Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Liga 5 | Luceafărul Decebal revine pe propriul teren cu o victorie la scor

Evaluaţi acest articol
(7 voturi)

În weekend s-au disputat meciurile etapei a XVII-a din Liga 5, iar în urma rezultatelor înregistrate Luceafărul Decebal a revenit pe primul loc în clasament.

A fost o etapă cu multe goluri (43) în care oaspeții au obținut doar un egal, restul jocurilor fiind câștigat de echipele gazde, iar jocul Recolta Dorolț II - Codreana Homoroade a fost amânat.
Luceafărul Decebal a jucat astăzi primul joc pe teren propriu după o lungă perioadă de timp în care s-au efectuat lucrări de modernizare la vestiarele echipelor și oficialilor, iar așteptarea suporterilor a fost răsplătită cu o victorie consistentă, 8-0 contra celor de la Prietenia Crucişor. Golurile Luceafărului au fost marcate de Vasile Mergheș (2), Ștefan Stulneac (2), Sebastian Hotye (2), Ionuț Tomoioagă șiRaimond Varna (autogol).
După victoria categorică obținută etapa trecută de AS CS Cetate Ardud II, 10-2 cu Gloria Moftinu Mare, care i-a urcat pe primul loc în clasamentul ligii a V-a, astăzi, jucătorii din Ardud au pierdut la scor de tenis, 6-4, în deplasare la Unirea Bercu și au coborât pe locul doi în clasament.

Rezultate Liga 5, etapa a XVII-a:
Sâmbătă, 21 aprilie:
Kneho Urziceni 6 - 2 Olimpia Căuaş
Duminică, 22 aprilie:
Luceafărul Decebal 8 - 0 Prietenia Crucişor (6-0)
Speranța Bogdand 7 - 0 Egri Sasok Agriş (în minutul 76, echipa din Agriș a părăsit terenul de joc...)
Platanul Marna 7 - 1 Dacia Supur (4-0)
Gloria Moftinu Mare 1 - 1 ACS Turulung
Unirea Bercu 6 - 4 AS CS Cetate Ardud II (4-2)
Recolta Dorolț II - Codreana Homoroade (amânat)
Ugocea Porumbeşti a stat.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Lasă un comentariu

energy kardio club mai

Clasamente fotbal județean

  1. ELITE
  2. Liga 4 A
  3. Liga 4 B
  4. Liga 5
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Crasna Moftinu Mic 16 12 4 0 43 10 20 20 40
2 Ştiinţa Beltiug 16 12 1 3 42 25 19 18 37
3 Talna Oraşu Nou 16 11 1 4 51 19 18 16 34
4 Energia Negreşti 15 10 3 2 33 16 21 12 33
5 CSM Victoria Carei 17 10 2 5 39 19 19 13 32
6 Recolta Dorolţ 17 6 5 6 34 25 13 10 23
7 Turul Micula 16 6 4 6 44 29 14 8 22
8 Voinţa Babţa 16 5 2 9 35 39 7 10 17
9 Voinţa Doba 15 2 1 12 23 53 4 3 7
10 FC Certeze 16 1 2 13 15 72 4 1 5
11 Dari Lipău 16 0 1 15 10 62 0 1 1
Team
Played Points
1 Unirea Păulești 21 52
2 Someşul Oar 19 44
3 Dacia Medieşu Aurit 21 40
4 AS Livada 19 33
5 Viitorul Vetiş 19 31
6 Speranța Halmeu 21 31
7 Șoimii Mădăras 19 25
8 Victoria Apa 20 24
9 Sportul Botiz 20 24
10 Atletic Craidorolț 20 22
11 Voinţa Lazuri 21 22
12 Viile Satu Mare 20 19
13 Venus Dumbrava 20 18
14 Someşul Odoreu 20 14
Team
Played Points
1 Real Andrid 20 45
2 Viitorul Lucaceni 21 44
3 Fortuna Căpleni 19 34
4 AS Căpleni 20 33
5 Schamagosch Ciumeşti 21 32
6 Unirea Pişcolt 21 32
7 Frohlich Foieni 21 32
8 Victoria Tiream 21 30
9 Schwaben Kalmandi Cămin 20 27
10 Recolta Sanislău 21 22
11 Stăruinţa Berveni 21 21
12 Olimpia Domăneşti 21 20
13 Vulturii Santău 2013 17 17
14 AS Ghenci 20 7
Team
Played Points
1 Luceafărul Decebal 18 49
2 Cetate Ardud 19 45
3 Platanul Marna 20 31
4 Kneho Urziceni 17 31
5 Recolta Dorolț II - Dara 19 29
6 Olimpia Căuaş 19 27
7 Prietenia Crucişor 19 26
8 Codreana Homoroade 15 25
9 Speranța Bogdand 18 24
10 Unirea Bercu 20 23
11 Ugocea Porumbeşti 16 20
12 Gloria Moftinu Mare 18 19
13 Egri Sasok Agriş 17 17
14 Recolta Turulung 18 15
15 Dacia Supur 19 9