Echipa de baschet din cadrul CSM Satu Mare și-a definitivat lotul pentru sezonul 2019/2020 odată cu aducerea americancei de 35 ani, Bernice Mosby.

Baschetbalistele de la CSM Satu Mare s-au reunit la începutul acestei săptămâni sub comanda noului antrenor, Goran Boskovic, cu 12 jucătoare, iar astăzi conducerea clubului a anunțat un nou transfer.

Conducerea clubului Olimpia MCMXXI Satu Mare este foarte activă în această perioadă de vacanță competițională și, după ce sâmbătă a prezentat suporterilor un raport de activitate pe anul competițional 2018-2019, astăzi a anunțat oficial primul transfer.

Adrian Rus a fost prezentat oficial de Mol Vidi, noua echipă a fundașului central, care a evoluat în sezonul precedent pentru Sepsi Sfântu Gheorghe.

Angelo Cocian este cel de-al cincilea transfer din această perioadă precompetiţională a celor de la FC Argeș, sătmăreanul urmând să evolueze pentru următoarele trei sezoane la echipa manageriată de fostul antrenor de la FCSB, Nicolae Dică.

Conducerea clubului Primavera a anunțat astăzi că jucătorul Alex Militaru s-a transferat de la clubul sătmărean la campioana României, CFR Cluj.

În urmă cu o săptămână, baschetbalistele de la CSM Satu Mare au ratat titlul național după ce au pierdut în ultimele secunde meciul decisiv cu Sepsi, însă duminică au câștigat Cupa României la 3x3, încheind astfel sezonul cu un trofeu.

După calificarea cu echipa națională U21 la Euro 2019 și sezonul foarte bun făcut în tricoul celor de la Sepsi, sătmăreanul Adrian Rus este dorit de mai multe echipe de top din România și Ungaria.

CSM Satu Mare a mai transferat un jucător de la echipa a doua a celor de la FCSB.

CSM Satu Mare a transferat în această săptămână un jucător de la FCSB.

energy kids

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B
Team
Played Points
1 Talna Oraşu Nou 11 30
2 Olimpia MCMXXI Satu Mare 11 28
3 Energia Negreşti 11 28
4 Turul Micula 11 25
5 Speranța Halmeu 11 19
6 Dacia Medieşu Aurit 10 15
7 Victoria Apa 11 13
8 Voinţa Turţ 11 13
9 Voinţa Lazuri 11 8
10 Sportul Botiz 11 7
11 AS Livada 11 4
12 Venus Dumbrava 10 0
Team
Played Points
1 Recolta Dorolţ 10 30
2 Crasna Moftinu Mic 10 27
3 Unirea Păulești 10 24
4 FC Unirea Tăşnad 10 17
5 Someşul Oar 10 14
6 Voinţa Doba 10 13
7 Luceafărul Decebal 10 11
8 Cetate Ardud 10 8
9 Ştiinţa Beltiug 10 7
10 Voinţa Babţa 10 5
11 Viitorul Vetiş 10 2
12 Someşul Odoreu 0 0
Team
Played Points
1 CSM Victoria Carei 14 40
2 AS Căpleni 14 34
3 CSM Satu Mare 11 31
4 Stăruinţa Berveni 14 27
5 Fortuna Căpleni 14 23
6 Recolta Sanislău 14 21
7 Schwaben Kalmandi Cămin 14 20
8 Viitorul Lucaceni 14 16
9 Frohlich Foieni 13 13
10 Victoria Tiream 13 13
11 Schamagosch Ciumeşti 13 11
12 Real Andrid 13 11
13 AS Ghenci 13 7
14 Unirea Pişcolt 14 4

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii